Ženské béčko prohrává s Železným Brodem

V sobotu 9. 11. se odehrálo další kolo KP1 žen, kdy se turnovské béčko střetlo na domácí palubovce se Železným Brodem. Z důvodu omezeného počtu hráček musel Turnov do prvního zápasu postavit „originální“ sestavu, kdy na třech postech hrály hráčky, které běžně hrají posty úplně jiné a nouzově bylo povoláno i libero ze zálohy 😊.

V prvním setu byla znát nervozita z neobvyklého složení týmu a občasné zmatky na straně domácích vedly k jednoznačnému vítězství hostujících hráček 25:16. V druhém setu si na sestavu začaly domácí zvykat a už začaly s hosty lépe držet krok. Druhý set však nakonec uhájil opět soupeř poměrem 25:20. Ve třetím setu byla znát stoupající úroveň hry domácích a Turnov vstupoval do koncovky s pětibodovým náskokem. Bohužel si ale domácí hráčky vybraly svou slabší chvilku právě v koncovce třetí sady, kdy se nedařilo efektivně zaútočit a zkušený Brod nakonec otočil i třetí set ve svůj prospěch a vyhrál těsným rozdílem dvou bodů (26:24).

TJ Zikuda Turnov B – TJ Sokol Železný Brod 0:3 (-16, -20, -24)

Hrály: M. Kabátová, Z. Hyblerová, V. Bubáková, D. Slačíková, D. Sztymonová, P. Mlejnková, K. Klejchová

Do druhého zápasu nastoupily domácí hráčky s posilou z ženského áčka. První set však pro sebe získal opět soupeř poměrem 25:18. V druhém setu však Turnov zabojoval a mimo jiné díky úspěšné sérii na podání a vyhecované hře konečně vybojoval sice těsné, ale určitě zasloužené vítězství (25:23). Další set však přes veškerou snahu domácích znovu dominoval soupeř, který Turnovu škodil zejména hrou středem. Domácí hráčky se statečně bránily, ale oproti zkušenému a dobře hrajícímu Brodu dělaly více chyb a nebyly na útoku tak razantní jako soupeř. Třetí a nakonec i čtvrtý set tedy patřil opět hostům poměrem 25:16 a 25:19.

TJ Zikuda Turnov B – TJ Sokol Železný Brod 1:3 (-18, 23, -16, -19)

Hrály: M. Kabátová, Z. Svobodová, V. Bubáková, D. Slačíková, D. Sztymonová, P. Mlejnková, K. Klejchová

Zprávu sepsala: Kateřina Klejchová