Ženské béčko dvakrát vyhrává s Novým Borem

Turnovské hráčky volejbalového ženského B-týmu přivítaly v sobotu 16. listopadu TJ Jiskru Nový Bor. Hra začala na obou stranách bojovně, nicméně domácí hráčky měly navrch a první set proto vyhrály 26:24. V druhém setu hra pokračovala ve stejném duchu. Bohužel na konci se karta otočila a set získal Nový Bor. Ve třetím setu domácí hráčky polevily na příjmu a Nový Bor proto lehce znova vyhrál. V následujícím setu se hra opět obrátila ve prospěch Turnova a domácí bodovaly především díky skvělému servisu, vynikající obraně na síti a bojovnému útoku. Na začátku tiebreaku se už turnovským hráčkám tolik nedařilo. Za stavu 2:6 se ovšem Turnov probudil a dotáhl pátý set do úspěšného konce.

TJ Zikuda Turnov B – TJ Jiskra Nový Bor A 3:2 (24,-25,-16,15,12)

Do druhého zápasu Turnovačky nastoupily v menším počtu ale s o to větším odhodláním. Nestačilo to bohužel na zkušenou hru Nového Boru, který zvítězil hned v prvních dvou setech. V dalším setu Turnov zabojoval a výrazně vylepšil útok a příjem, který v předchozích setech způsobil porážku. Proto si vítězství připsaly právě domácí hráčky. Čtvrtý set fungoval stylem ‚bod sem, bod tam‘. Týmy už navzájem znaly svoji hru a set byl plný tvrdých útoků a vydařených bloků. Nakonec se domácím hráčkám vydařila koncovka a vyhrály těsně 26:24. Následoval opět pátý set. Tam už si Turnov zkušeně držel náskok a nepustil soupeře do vedení. Po vítězství 15:8 dokonale otočil celý zápas a připsal si další cenné vítězství.

TJ Zikuda Turnov B – TJ Jiskra Nový Bor A 3:2 (-19,-19,21,24,8)

Sestava TJ Turnov B: M. Kabatová, P. Mlejnková, D. Slačíková, Š. Zakouřilová, D. Sztymonová, V. Bubáková, Z. Svobodová, K. Milkovičová, K. Hejduková a K. Klejchová

Napsala: Kristína Milkovičová