Volejbalový maratón a dvě porážky v KP2 žen

V sobotu 1. 6. 2019 jsme podruhé v jarní části nastoupili k zápasům KP2 žen. Tentokrát naším soupeřem byl tým SKP Česká Lípa. Na hřišti byl v obou zápasech k vidění dramatický volejbal, který se rozhodoval většinou až v dramatických koncovkách. Domácí hráčky se statečně praly, ale nakonec hostujícím hráčkám podlehly v obou zápasech.

V prvním utkání jsme na soupeře vlítli a vypadalo to, že by to mohlo jít hladce. Dominovali jsme jak na servisu, tak i na útoku. Ke konci setu jsme se ale v obou těchto činnostech dopouštěli zbytečných chyb a hra se vyrovnala. V dramatické koncovce jsme měli i několik setbolů, ale nakonec jsme podlehli 28:30. V druhém setu jsme se zvedli a celkem s přehledem jsme si udržovali náskok a vyhráli 25:20. Ve zbývajících setech jsme vždy dominovali v úvodech sad, ale soupeř ukázal více klidu a zkušeností a my jsme podlehli po boji 29:31 a 23:25. Soupeř i s velkou dávkou sportovního štěstí vyhrál 3:1.

TJ Turnov B – SKP Česká Lípa 1:3 (-28,22,-29,-23)

Sestava: Václavů A., Šebková S., Karlová N., Maříková M., Stará K. a Stará T., Urbánková A. (L) – střídaly Málková K. a Milkovičová K.

Druhé utkání nebylo v koncovkách setů tak dramatické, zato šlo až do tie-breaku. V první sadě jsme jasně vyhráli 25:12. V druhém jsme si je nechali ujet a zvedali jsme se až v koncovce, kterou soupeř vyhrál 25:22. Třetí set byl z naší strany špatný a až prostřídání zlepšilo obraz naší hry, ale soupeř luxusní náskok i přesto dovedl k výhře 25:20. Naše holky se nezlomily a ve čtvrté sadě jasně dominovaly a pohodlně vyhrály 25:11. V tie-breaku se ale opět ukázalo více zkušeností a sebevědomí na straně České Lípy, která vyhrála 15:7.

TJ Turnov B – SKP Česká Lípa 2:3 (12,-22,-20,11,-7)

Sestava: Bubáková V., Karlová N., Maříková M., Stará K., Stará T. a Václavů A., Málková K. (L) – střídaly Milkovičová K. a Šebková S

Přes obě porážky holky zaslouží pochvalu za posun v jejich hře. Jsou momenty, kdy jako tým z větší části složený ze starších žákyň hrajeme volejbal poměrně vysoké sportovní úrovně. A to že nám chybí někdy sebevědomí a zkušenosti sice zamrzí, ale kvůli tomu to přeci hrajeme…