Turnovské ženské béčko jednou poráží Jablonec

Zasloužené body na kontě turnovského ženského „béčka“

V sobotu 8. 2. nastoupilo družstvo domácích proti týmu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou. Hned od začátku byl k vidění pěkný vyrovnaný volejbal. Turnovské hráčky dokázaly soupeře potrápit tvrdým servisem a velmi dobře ovládaly i další herní činnosti. Kvalitní hra domácích s minimem chyb nakonec vedla k těsnému, ale zaslouženému vítězství v prvním i druhém setu. Do třetího setu vstoupil Turnov nešťastně, když si domácí blokařka L. Němečková za stavu 1:0 zranila kotník. Nucené střídání do té doby výborně fungující hru turnovaček však nijak negativně neovlivnilo, ba naopak, třetí set skončil naprosto jednoznačně vítězstvím domácích.

První zápas tedy skončil výhrou 3:0 pro Turnov (24, 25, 16)

Hrály: Kabátová, Hyblerová, Zakouřilová, Slačíková, Němečková, Zikmundová, Svobodová, Horáková

V prvním setu opět dominovaly domácí hráčky a zaslouženě si tak připsaly první sadu. Ve druhém setu však hra domácích začala nenápadně upadat. Přestalo se dařit na servisu a zhoršil se příjem. Na druhé straně došlo naopak k přesnému opaku, protihráčky se zlepšily na příjmu i na podání a přitvrdily na útoku. Druhý set, i když nejtěsnějším rozdílem, tedy získal soupeř. Ve třetím setu se domácím nedařilo vůbec nic a protihráčky toho dokázaly dokonale využít a získat pro sebe v pořadí již druhý set. V další sadě se Turnov trochu oklepal, ale ke své výborné hře z prvního zápasu se již vrátit nedokázal a „rozjeté“ protihráčky tak získaly i čtvrtý set na svou stranu.

Druhý zápas skončil pro Turnov prohrou 1:3 (21, -23, -8, -21)