Napínavá hra Turnovského “béčka” a prolomení proher v tiebreaku

V sobotu 7. března sehrálo turnovské ženské béčko další utkání KP1. Tentokrát jim na palubovce turnovské haly TSC byly soupeřkami hráčky Varnsdorfu B.

Do prvního setu domácí hráčky vlétly s krásným náskokem. Jejich protihráčky ještě nebyly pořádně rozkoukané, a tak bod po bodu Turnovačky došly k výhře prvního setu. Ve druhém setu se začalo Varnsdorfu mnohem více dařit. Domácí hráčky naopak lehce polevily a díky několika jejich nevynuceným chybám, kdy se jim zhoršil příjem a celková mezihra, Turnovačky vypadly z tempa a druhý set tak připadl Varnsdorfu. Do třetího setu turnovské hráčky nastoupily podobně jako do druhého, i přes neuvěřitelně uhrané balóny a zákroky v poli, bylo více štěstí na straně protihráček, které tak třetí set získaly ve svůj prospěch. Čtvrtý set opět začaly Turnovačky hrát jejich hru, kdy od začátku byl set v domácí režii, i přes lehké opakování některých chyb jim to tentokrát stačilo a zaslouženě dotáhly čtvrtý set do vítězného konce. Do tiebraeku domácí hráčky vstoupily s náskokem a ten jim vydržel až dokonce a vyhrály tak 15:6!

TJ Zikuda Turnov B – TJ Slovan Varnsdorf B 3:2 (17, -21, -23, 23, 6)

Hrály: Kabátová M., Sztymonová D., Slačíková D., Zakouřilová Š., Hejduková K., Mlejnková P.

V odpolední části se domácím hráčkám už od prvního setu nedařilo a dělaly jednu chybu za druhou. Byla na nich znát únava a nebyly schopné navázat na předchozí hru a zopakovat skvělé zákroky jako v prvním zápase. Domácí hráčky vždy s velkým úsilím dotahovaly, ale pak jim zase soupeřky několika tvrdými podáními odskočily. I přes nevydařený druhý zápas, mají domácí hráčky ze hry skvělý pocit. Hrály s radostí a zaslouženě si odnesly cenné 2 body.

TJ Zikuda Turnov B – TJ Slovan Varnsdorf B 0:3 (-18, -13, -21)

Hráy: Kabátová M., Sztymonová D., Slačíková D., Zakouřilová Š., Hejduková K., Mlejnková P.

Autor: Mlejnková P.