Dobré vstupy do utkání na soupeřky nestačily

V sobotu 5. 9. zahájily hráčky ženského béčka svou mistrovskou sezónu KP2. Tento tým je ve skutečnosti tvořen mladými hráčkami, jejichž věk je od juniorek po starší žákyně. Proti loňskému roku tým zaznamenal značné změny. Trojice hraček (Sára Šebková, Terka a Kačka Stará), které patřily k oporám týmu, přestoupily do volejbalové Plzně, kde budou působit v kadetské nejvyšší soutěži. Pro KP2 ale budou ve dnech volna k dispozici jako hostující hráčky, což nebyl tento případ. Tým juniorek se výrazně propojil s týmem kadetek. Do sestavy budou pravidelně zapojovány i mladší hráčky.
V prvním dvojutkání přivítaly Turnovačky na palubovce tělocvičny ZŠ Skálova zkušené družstvo SKP Česká Lípa. Turnovské hráčky měly v obou zápasech velmi dobrý vstup a dokázaly se ujmout vedení. Poté soupeř dokázal zaškodit zalívkami, se kterými se mladé hráčky většinou nedokázaly vyrovnat. Česká Lípa si šla za vítěstvím, udělala jasně méně chyb, jejich bojovnost v poli byla příkladná.
Turnovské hráčky zatím nedokázaly prodat, co umí a mají natrénované. Pochvalu si ale určitě zaslouží mladé posily Míša Kočová a Barča Hrdinová, které s týmem hrály poprvé a byly rozhodně přínosem.
 
TJ Zikuda Turnov B – SKP Česká Lípa
2:3 (18, -15, -15, 23, -6)
1:3 (15, -21, -17, -16)
 
Sestava: N – Markéta Horáková, U – Nikola Karlová, Michaela Kočová, S – Magdaléna Hrochová, Denisa Franzová, Kristýna Málková, Petra Černá, B – Vanesa Volková, Anna Václavů, L – Barbora Hrdinová, Karolína Šedová
Za týden jedou Turnovačky do Nového Boru. Držme jim palce!