Zhodnocení posledních zápasů základní části první ligy a pozvánka na play off! :)

Ledko Kladno – TJ Zikuda Turnov 3:1 (-19,16,19,21)

ČZU Praha C – TJ Zikuda Turnov 2:3 (21,-24,23,-26,-10)

Ledko KLADNO – TJ Zikuda TURNOV

3:1 (-19,16,19,21)

V rámci 21.kola zavítali turnovští volejbalisté do města Jardy Jágra na  Kladno, odkud si chtěli odvézt plný příděl bodů a zajistit si tak čtvrtou příčku a výhodu domácího prostředí pro úvodní zápasy play – off. Do týmu se po zdravotních peripetiích vrátili Charousek s Novákem, naopak na soupisce chyběli Konečný, Lukavec a trenér Šimůnek. Začátek utkání se pod taktovkou zastupujícího trenéra Koláčného hostujícím hráčům povedlo zachytit a domácí hráče během prvního setu k ničemu nepouštěli, čehož výsledkem bylo vítězství 25:19. Domácí hráči pod vedením zkušeného trenéra Fortuníka však zmobilizovali své síly a od té doby jako by na palubovce bylo jenom jedno družstvo. Kladnu se začalo dařit ve všech činnostech, naopak turnovští jako by začali ztrácet půdu pod nohama. Druhý set vyzněl jasně pro domácí zejména díky dobrému servisu, kdy se hned ze začátku setu nepodařilo dostat domácího smečaře Podušku ze za koncové čáry. Snaha o zvrat se nedařila ani v dalších setech a tak rozjetým domácím volejbalistům nic nebránilo v radosti z vítězství za tři body.

Sestava:  Folprecht, Šén, Čermák, Melich, Peníška, Vacík (Libero – Hýbl)

Střídali: Charousek, Novák, Kovář, Vojta, Koláčný

Trenéři: Koláčný, Šén

ČZU PRAHA C – TJ Zikuda TURNOV

2:3 (21,-24,23,-26,-10)

Druhý den zajížděli hráči Turnova v totožné sestavě do hlavního města Prahy na palubovku ČZU C s touhou a potřebou zvítězit. Domácí mladíci však vystupovali velmi sebevědomě a již při rozsmečování dokazovali, že týmu ze srdce Českého ráje nedají nic zadarmo. Začátek prvního setu tomu však nenasvědčoval, hosté si vytvořili několikabodový náskok, který se jim však nepodařilo udržet a úvodní set zbytečně ztratili. Domácí tým opírající se zejména o kadetské a juniorské reprezentanty ČR přestal v závěru setu zbytečně chybovat a zejména na útoku skládal míč za míčem. V koncovce prvního setu se hosté nedokázali vyvarovat základních chyb, a tak se po pětatřiceti minutách hry měnily strany. Poté následovaly tři vyrovnané sety, ve kterých rozhodovaly koncovky. Dva sety ze tří se podařilo urvat i turnovským a tak přišel na řadu pátý rozhodující set. V něm se více dařilo hostujícím hráčům a tak odjížděli do Turnova s dvoubodovým ziskem, který jim v konečném účtování stačil na 4. místo tabulky po základní části.

Sestava:  Novák, Charousek, Čermák, Melich, Peníška, Kovář (Libero – Vojta)

Střídali: Folprecht, Šén, Vacík, Hýbl, Koláčný

V příštím utkání již turnovští hráči vstoupí do čtvrtfinále play – off, kde se střetnou s týmem Brno B.

Čtvrtfinálová série se hraje na tři vítězná utkání, zápasy budou probíhat v těchto termínech:

30.1.2015 – 19:30  TJ Zikuda Turnov – Brno B
31.1.2015 – 17:00  TJ Zikuda Turnov – Brno B

6.2.2015 –   20:00  Brno B – TJ ZIKUDA Turnov