Ženy „A“ získaly v Liberci první výhru v nové sezóně!

Lokomotiva Liberec – TJ Turnov

3:0 (22:25, 22:25, 18:25), 2:3 (17:25, 25:20, 22:25, 25:20, 15:10)

Holky dnes přes vlažnější úvod vybojovaly první 2 body do tabulky! První zápas chybělo štěstí v koncovkách, ve druhém se dařilo již daleko lépe a povedlo se vybojovat tiebreak. Ten pokračoval na vítězné vlně a také tak skončil. Super dámy, jen tak dál! 🙂 Příště se bude bojovat na půdě Bižuterie Jablonec, takže fanoušci samozřejmě vítáni!! 🙂

Dne 28. září odjíždělo družstvo žen, po roční pauze, ke svému prvnímu zápasu v KP I. Už dopředu bylo jasné, že nás nečeká lehký úkol. Hlavní roli zde hrálo několik aspektů. Tím první a stěžejním bylo to, že nás čekal první zápas v nové soutěži a měli jsme ho zahajovat s týmem, který skončil v loňské sezóně na 5. místě.  Tím dalším byla absence dvou hráček (Bičíková, Šírková), které v loňské sezóně odehrály většinu zápasů. Z tohoto důvodu jsme museli narychlo povolat hráčku, Capouškovou, která se rozhodla, že pro tuto sezónu bude spíš jen na výpomoc (časová vytíženost).  Ale i s takovými problémy se musí počítat a postavit se jim čelem. Bylo nám jasné, že s tímto soupeřem nemáme co ztratit, ale můžeme jen získat. A podle mě, se nám to podařilo. Díky bojovnému úsilí si z Liberce odvážíme první vítězství a 2 cenné body do tabulky.

1. zápas          3:0 (22, 22, 18)

Do prvního zápasu děvčata nenastoupila vůbec špatně. Hned od začátku držela se soupeřkami krok a hra byla velmi vyrovnaná. Turnovské hráčky si držely dobrý příjem a hru v poli až do koncovky, kde se soupeřkám nakonec podařilo odskočit na rozdíl 4 bodů. Naše hráčky se však nevzdaly a dokázaly se přiblížit nadosah. Bohužel nikdo není neomylný a i paní rozhodčí se může splést a nevidět celkem jasné teče na bloku. Ale stále věřím v čistotu sportu, a že v České republice to přeci nemůže být úmysl, ale jen špatné rozhodnutí… Nicméně, set získaly soupeřky v poměru 25:22. Bohužel toto (sporné) rozhodnutí mělo vliv na naši koncentraci a turnovským hráčkám utekl začátek druhého setu. Bodový rozdíl, který domácí hráčky měly k dispozici, se nám podařilo během setu dohnat. V závěru druhého setu se bohužel objevilo několik nepřesností, což znamenalo ztrátu druhého setu v poměru 25:22. Začátek třetího setu byl přesnou kopií setu druhého. Opětovné zaváhání na začátku znamenal značný bodový odstup soupeřek. Na tento náskok se háčkám Turnova již nepodařilo odpovědět a set získaly soupeřky v poměru 25:18 a tím i celý zápas.

Sestava:

Novotná, Matějková, Kabátová M., Sztymonová, Mašková, Drahoňovská,

libero:    Hyblerová (Kabátová) Z.

střídání: Nováková K.

připraveny: Hozdecká, Capoušková

2. zápas          2:3 (17, -20, 22, -20, -10)

Do druhého zápasu nastoupila trochu pozměněná sestava. Sztymonová se posunula na post diagonální smečařky a do hry, na smeč, se zapojila Capoušková. Tento tah se nám vyplatil. Hostující hráčky byly nuceny se s touto změnou v sestavě vyrovnat, což nám trvalo celý první set.  Druhý set již fungovalo vše, jak mělo a nic nám nebránilo tento set získat v poměru 25:20. V setu třetím se nám podařilo si vybodovat 4 bodový náskok, který se nám bohužel, v koncovce, nepodařilo udržet a třetí set tak ztratit v poměru 25:22. Do čtvrtého setu však hráčky z Turnova vstoupily s větší bojovností a odhodláním a vytvořily si dostatečný bodový náskok, který si udržely až do konce setu. Před námi byl už jen zkrácený set. Celý set byl velmi vyrovnaný, v koncovce se nám povedla 5 bodová šňůra a set byl náš. Tímto si z Liberce odvážíme naše první vítězství v nové soutěži a cenné body do tabulky. Celý druhý zápas byl odehrát velmi dobře a konečně začala fungovat týmová hra, která se nám dříve moc nedařila. Všichni víme, že se nám ve hře vyskytuje ještě řada chyb, na kterých je třeba pracovat a odstranit je. Pochvala náleží všem hráčkám a největší smečařce Ladě Capouškové.