Zakončení sezóny domácím zápasem s Mladou Boleslaví bylo pro turnovské potvrzení své 3. pozice v tabulce!

TJ Zikuda TURNOV – VK Prasyl MLADÁ BOLESLAV

3:0, 3:2

V posledním dvojutkání tohoto ročníku 2. volejbalové ligy přivítali turnovští volejbalisté na domácí palubovce pravidelného účastníka soutěže a sestupem ohrožený tým Mladé Boleslavi. Jelikož hosté přijeli bojovat o přežití, nečekalo nás nic jednoduchého, ale i přesto jsme se chtěli rozloučit s domácími diváky, kterých se sešlo opět požehnaně dvěmi vítězstvími a především dobrým výkonem, což nás při souhře okolností mohlo posunout až na druhé místo tabulky.

1. 1.   zápas  3:0 (23,25,24)

Sestava: Folprecht, Melich, Vacík, Konečný, Maier, Kovář (Libero – Vojta)

Střídali: Koláčný, Strnad, Uhlárik, Charousek

Trenéři: Šimůnek a Strnad

Do prvního utkání nastoupili turnovští hráči v tradiční základní sestavě, chyběl pouze stále zraněný Dolejší a odpočívající Lukavec. Od začátku zápasu se hrál velice vyrovnaný a bojovný volejbal, přičemž to byli hosté, kteří si udržovali mírný náskok až do stavu 19:23. V této chvíli však vyrobili několik chyb a i díky zlepšení turnovských získali tento set domácí. I druhý set byl velice vyrovnaný, ale tentokrát si mírný náskok vytvořili Turnováci a dokázali ho přetavit v zisk druhého setu. Ztráta dalšího setu by byla pro hosty fatální a znamenala by konec naději na udržení. Boleslavští tudíž vyvinuli enormní snahu, ale ani to nestačilo a tak díky další šťastně získané koncovce domácí získali utkání v poměru 3:0.

2.zápas 3:2 (15,-17,-22,21,9)
Sestava: Folprecht, Charousek, Vacík, Uhlárik, Maier, Kovář (Libero – Strnad)

Střídali: Konečný, Vojta, Koláčný, Melich

Do druhého utkání nastoupili domácí hráči oproti prvnímu utkání v hodně pozměněné sestavě, nicméně po jednoznačném průběhu získali hladce první set. Hosté však nesložili zbraně a zlepšenou hrou a i díky chybám domácích získali následující dva sety. Také ve čtvrtém setu nic nenasvědčovalo na obrat v utkání, ale domácí dokázali zabrat a ze stavu 11:16 dokázali tuto sadu získat a pokračovat v pátém setu. I v tomto setu pokračovali turnovští hráči ve zlepšeném výkonu a s přehledem ho získali.

Útok na druhou pozici se sice nevydařil, ale i tak jsou turnovští hráči nadmíru spokojeni s umístěním na výborném konečném 3. místě.