Výsledky a report z utkání mužů „A“ s týmem Jirkov-Ervěnice

TJ Zikuda TURNOV – VK ERVĚNICE JIRKOV

3:0, 3:1

V dalším utkání 2. volejbalové ligy přivítali turnovští volejbalisté v rámci 7. a 8. kola na domácí palubovce tým Ervěnic, který sestoupil z 1.ligy a tak i přesto, že se doposud nacházel ve spodních patrech tabulky, byl očekáván tuhý boj. Ervěničtí se však neprezentovali dobrým výkonem a tak si domácí celkem hladce připsali další dvě vítězství, i když opět nebyli v kompletní sestavě, kdy kromě dlouhodobě zraněných Dolejšího a Koláčného chyběl i smečař Melich a blokař Marek. Turnovští předvedli zodpovědný výkon, kdy se na hřišti vystřídali všichni hráči ze soupisky.

Díky těmto vítězstvím se Turnováci usadili na výsluní druholigové tabulky.

1. 1.   zápas  3:0 (23,19,15)

Sestava: Folprecht, Charousek, Vacík, Konečný, Lukavec, Kovář (Libero – Vojta)

Střídali: Maier, Uhlárik, Novák

Trenér: Šimůnek

Do prvního utkání nastoupili turnovští hráči v takřka ideální sestavě až na blokaře Marka a od začátku udávali tempo hry. Vytvořili si dvou až tříbodový náskok a pouze zbytečnými chybami za stavu 23:20 si zkomplikovali koncovku setu, kterou však nakonec získali poměrem 25:23. Stejný průběh měl i set druhý pouze s tím rozdílem, že se domácí vyvarovali zbytečných chyb a set v pohodě získali. Třetí set už byl jednoznačnou záležitostí a tak nebylo za 74 minut o vítězi utkání pochyb.

2.zápas 3:1 (20,23,-21,13)
Sestava: Novák, Charousek, Vacík, Uhlárik, Maier, Kovář (Libero – Vojta)

Střídali: Lukavec, Konečný, Folprecht, Melich

Do druhého utkání nastoupili Turnováci s třemi změnami v sestavě, kdy se na palubovce objevili Novák s Maierem a Uhlárik a do utkání vstoupili stejně dobře, jako ukončili zápas první. Od úvodu si udržovali mírný náskok a 1. set bez problému vyhráli. Druhý set přinesl vyrovnaný průběh a rozhodovalo se až v koncovce, kdy výborným podáním rozhodl Uhlárik. Ve třetím setu se hosté zlepšili a i díky polevení koncentrace u turnovských hráčů set získali. Že to byl set jediný bylo jasné hned od úvodu čtvrtého dějství, kdy si domácí vybudovali až desetibodový náskok a utkání dovedli do tříbodového vítězství. Výborně zahrál v celém utkání univerzál Uhlárik, který velmi dobře nahradil Konečného.

V příštím kole zajíždíme 9.11.2013 na palubovku pražských Modřan, které se každou sezónu rozjíždějí pomaleji, ale určitě nás ve stísněných prostorech modřanské sokolovny nečeká nic lehkého.

Další výsledky 7. a 8. kola

Mladá Boleslav – Modřany   3:1 (14,-18,10,17), 3:1 (-23,23,21,18)

Jablonec nad Nisou – Domažlice   3:1 (15,19,-23,15), 2:3 (-20,27,-18,17,-11)

Sokolov – Liberec   3:0 (11,19,20), 3:0 (22,22,21)Chabařovice – Netolice   3:2 (-21,17,23,-23,13), 3:0 (23,23,23)