Výslekdy a report z dalších domácích zápasů mužů „A“

TJ Zikuda TURNOV – LEDKO Kladno 3:0 (18,16,24)

TJ Zikuda TURNOV – ČZU Praha C 3:2: (26,-17,22,-21,10)

TJ Zikuda TURNOV – LEDKO Kladno

3:0 (18,16,24)

V 7. kole zavítali v pátek večer do turnovské haly volejbalisté Kladna. Hosté vedení bývalým trenérem reprezentace Fortuníkem se netajili bodovými ambicemi, ale domácí měli stejné úmysly. Hned v úvodu první sady se dostali turnovští do několikabodového náskoku a s přehledem set získali. Totožný průběh měl i druhý set a hosté s posilou tmavé pleti nehráli dobře. Až třetí sada byla vyrovnaným bojem, kdy se rozhodovalo až ve vyrovnané koncovce. První mečbol dokázali hosté ještě odvrátit, ale při druhém už jim domácí nedali šanci a připsali si cenné 3 body do tabulky.

Sestava:  Novák, Charousek, Marek, Konečný, Šén, Čermák (L – Hýbl)

Střídali: Folprecht, Vacík, Melich, Koláčný, Peníška

Trenéři: Šimůnek a Konečný

TJ Zikuda TURNOV – ČZU Praha C

3:2 (26,-17,22,-21,10)

Do sobotního utkání nastoupili domácí hráči proti rezervě extraligového týmu ČZU, za který nastoupili 4 hráči kadetské reprezentace ČR. Celý první set si mírný náskok udržovali hosté až do stavu 22:24, kdy domácí dotáhli a následně třetí setbol proměnili. Hosté nepolevili a opět diktovali tempo utkání. S kvalitní hrou pražských mladíků se domácí nedokázali vyrovnat a stav byl 1:1. Domácí přidali, dostali se do vedení 4:0, 11:7 a 18:11 a 3. set jednoznačně získali. Čtvrtý set byl v úvodu vyrovnaný, ale v jeho druhé části se hosté dostali do vedení 15:18 a 16:22 a i přes snížení domácích na 20:23 set získali a byl tu opět tie-break. Již po páté v této sezóně tedy rozhodoval 5. set, ve kterém se rozhodovalo v jeho střední části, kdy se Turnováci dostali do vedení 10:6 a i přes snahu hostů dotáhli utkání do vítězného konce.

Sestava:  Folprecht, Charousek, Marek, Konečný, Melich, Čermák (L – Lukavec)

Střídali: Novák, Šén, Kovář, Hýbl, Peníška

V příštím kole zajíždí turnovští hráči na moravské turné do Uherského Hradiště (31.10.2014) a Brna (1.11.2014) a v domácí hale se představí opět 14.11.2014 proti týmu Volleyball Nymburk (19:30hod), se kterým odehrají odvetu hned následující den  15.11.2014 v Nymburce (11:00hod)