Výsledky a report z moravských zápasů mužů „A“

VSK Hardman Staré Město – TJ Zikuda Turnov 2:3 (19,-19,-19,19,-10)

Volejbal Brno B – Turnov 3:1 (-22,23,19,18)

VSK Hardman Staré Město – TJ Zikuda TURNOV

2:3 (19,-19,-19,19,-10)

V rámci 9. kola zavítali turnovští volejbalisté na palubovku loňského účastníka extraligy VSK Hardman Staré Město. Turnovští odjížděli k utkání značně oslabeni, když z různých důvodů chyběli ze základního kádru Čermák, Šén, Folprecht a Koláčný, ale ostatní hráči je dokázali zastoupit a na výkonu týmu se to takřka neprojevilo. Domácí posíleni o čtyři hráče kádru extraligového Zlína vkročili do utkání parádně, bušili do servisu a zejména díky dobře útočícím smečařům vyprovodili v 1. setu hráče od Jizery v rytmu valčíkového tempa. Hostující hráči se však nevzdali, ba naopak výborně namotivováni nechtěli soupeři dát nic zadarmo. Výsledkem tomu bylo zdárné otočení průběhu zápasu a vedení 1:2 na sety. Čtvrtý set začal vyrovnaně, poté ale domácí zatlačili na servisu a zejména díky dobré obraně srovnali stav setů a na řadu přišel turnovským dobře známý tiebreak. Hostující Turnov sice začal špatně (4:1), ale následně otočil na 4:7 a po celý zbytek setu si udržoval mírný náskok, který nakonec přetavil ve vítězství 10:15 a celkově 2:3.

Sestava:  Novák, Charousek, Marek, Konečný, Peníška, Vacík (Libero – Hýbl)

Střídali: Kovář, Melich

Trenéři: Šimůnek a Konečný

Volejbal Brno „B“ – TJ Zikuda TURNOV

3:1 (-22,23,19,18)

Druhý den se turnovští přemístili z Uherského Hradiště do Brna, kde je čekal farmářský tým extraligového celku a před utkáním posílil tým blokař Čermák. Domácí posílení o šest hráčů z „A“ týmu, z nichž čtyři nastoupili v pondělní extraligové dohrávce ve Zlíně, nezačali vůbec dobře a proti bezchybně hrajícím Turnovákům se začali prosazovat až v koncovce, kdy už bylo o vítězi prvního setu prakticky rozhodnuto. Jako by ale přišlo polevení hostujícího týmu a od druhého setu byl na hřišti již jiný celek Brna, domácí se zlepšili zejména na servisu a díky kompaktní obraně na síti soupeře v koncovce setu přehráli. Další sety byli velmi podobné, vyrovnaný začátek sliboval napínavou hru. Domácí Brno však bodovalo několika míči v řadě a hostující Turnov na to již nedokázal reagovat a díky tomu odcházel podruhé v sezóně z palubovky poražen.

Sestava:  Novák, Charousek, Marek, Konečný, Melich, Čermák (Libero – Hýbl)

Střídali: Peníška, Vacík, Kovář

Po volném víkendu se o příštím hracím víkendu dostane soutěž do své druhé poloviny. Nejprve Turnováci přivítají v domácím prostředí v pátek 14.11.2014 tým Volleybal Nymburk (19:30hod) a následně hned druhý den 15.11.2014 nastoupí proti témuž soupeři v odvetě v Nymburce (11:00hod).