TJ Zikuda Turnov – VSK Staré Město 3:1 (17,21,-23,23)

TJ Zikuda Turnov – Volejbal Brno B 2:3 (-20,21,26,-17,-13)

TJ Zikuda TURNOV – VSK Hardman Staré Město

3:1 (17,21,-23,23)

V rámci 19. kola zavítal v pátek večer do turnovské haly ještě vloni extraligový tým Starého Města. Hosté přijeli v okleštěné sestavě, kdy jim chyběli úspěšní junioři z extraligového Zlína, ale většina základní sestavy působila v loňském extraligovém týmu a tak o kvalitě hostů nebylo pochyb. Domácí tým také počítal absence, jelikož turnovský lodivod postrádal Nováka, Charouska, Vojtu a Šéna. Hosté působili v úvodu unaveně, kdy se na nich pravděpodobně podepsala dlouhá cesta. Domácí naopak vstoupili do utkání jako uragán a od úvodu si vypracovali několikabodový náskok, který přetavili v zisk první sady. Druhý set byl vyrovnanější, ale v koncovce byli opět přesnější domácí a bylo to 2:0. Stejný průběh měl i 3. set, kdy však domácí zbytečně polevili za stavu 16:12, hosté se chytili a dokázali v napínavé koncovce snížit na 2:1. Ve 4. sadě Moravané pokračovali ve zlepšeném výkonu a vypracovali si náskok 13:18. Domáci však nechtěli připustit ztrátu bodu a zlepšeným výkonem v závěru, kdy předvedli bodové šňůry především při podání Folprechta a Lukavce, dotáhli utkání do vítězného konce. Tímto vítězstvím získali Turnováci jistotu záchrany a postupu do play-off.

Sestava:  Folprecht, Melich, Vacík, Konečný, Peníška, Čermák (Libero – Hýbl)

Střídali: Kovář, Koláčný, Lukavec

Trenér: Šimůnek

TJ Zikuda TURNOV – Volejbal Brno „B“

2:3 (-20,21,26,-17,-13)

Do sobotního utkání nastoupili domácí proti dalšímu tradičnímu účastníkovi 1.ligy, kdy je čekal farmářský tým extraligového Brna. Domácí nastoupili ve stejném složení jako v pátek, do týmu se navíc vrátil na libero Vojta. Hosté přivezli výborně připravený mladý tým, kde vynikal především syn bývalého turnovského hráče Šulc, a dále Červinka, Neubauer a Žaba, kteří jsou hráči kadetských a juniorských reprezentací ČR. Domácí začali utkání velice špatně a brněnští mladíci je svou moderní strojovou a pestrou hrou doslova válcovali. První set se tak stal jednoznačnou záležitostí hostů. Do druhého setu provedli domácí několik změn v sestavě a tým začal opět šlapat. Turnováci se zlepšili ve všech činnostech a výsledkem byl stav 1:1. Třetí sada byla velice vyrovnaná, domácí si vytvořili náskok 24:22, který však nedokázali využít a set získali až v napínavé koncovce 28:26. Čtvrtá sada byla opět jednoznačnou záležitostí hostů a domácím jakoby docházeli síly. Rozhodnout tak musel tie-break, který doposud turnovští vždy vyhráli, ale každá série jednou končí. Od poloviny setu si hosté vytvořili dvoubodový náskok a dostali se až do vedení 11:14. Domácí ještě dokázali snížit, ale utkání zakončil razantní smečí nejlepší hráč utkání Šulc.

Sestava:  Folprecht, Koláčný, Kovář, Konečný, Peníška, Čermák (Libero – Vojta)

Střídali: Vacík, Melich, Lukavec, Hýbl

V příštím kole zajíždí Turnováci k posledním utkáním základní části na palubovku Kladna (23.1.2015) a rezervy extraligového ČZU          Praha (24.1.2015). Hned následující víkend začnou boje v play-off, ale jméno soupeře a to, jestli to bude na domácí nebo venkovní palubovce, to rozhodnou až poslední dvě utkání základní části.