Výsledky třetího kola Českého poháru kadetek a juniorek, 1.2.2014

V předposledním kole Českého poháru vycestovaly turnovské volejbalistky do severočeského Děčína, kam jely obhájit svou stálou pozici v druhé osmičce a připsat si další body do soutěže. I přes náročné podmínky se jim to povedlo velmi dobře a vybojovaly třetí pozici.

Postupně jsme se utkaly se sedmi týmy s nejrůznější výkonností a kvalitou. Nad všemi těmito celky jsme měly v prvním setu převahu (nejen rozhodčí, ale dokonce i trenér nás chválil, jak hrajeme pěknou svojí hru). V koncovkách druhého setu se však vždy vytratila koncentrace a projevil se také strach z výhry. Nutno ovšem podotknout, že se na hracím poli vystřídaly nejen hráčky ze základu, ale zahrála si i celá lavička. Koneckonců proto také tuhle soutěž hrajeme, abychom si zahrály všechny. Díky tomuto častému střídání družstvo občas vypadlo ze svého rytmu, nevyužilo na plno svůj potenciál a tak podlehlo soupeři. Bojovalo se ale zuby nehty, a proto se hrálo i mnoho tiebreaků. Z těchto důvodů se volejbalová sobota velmi protáhla a poslední zápas s Děčínem tak musely volejbalistky odehrát v pozdních večerních hodinách (než jsme se najedly, umyly a povlíkly postele-bylo 0:30). To se projevilo i na koncentraci hráček, a tak Děčínu (jako jedinému) podlehly 0:2. Z tohoto neúspěchu jsme se však přes noc vyspaly a druhý den jsme porazily oba celky bez větších komplikací. Ani tentokrát jsme se již tradičně neobešly bez zranění, nicméně z víkendového klání jsme tedy přivezly čtyři vítězství a tři prohry a umístily se tak na krásném třetím místě.

Sestava:

Beranová, Blahová, Hančová, Kopecká, Kučerová, Morkesová, Plocová, Procházková, Valová, Vaníčková, Zakouřilová E., Zakouřilová Š.

Výsledky:

 

VK Šanov Teplice

Tatran Střešovice KKY

VK Tábor

Slovan Moravská Třebová

TJ EMĚ Mělník

VSK Baník Sokolov

VSK Spartak Děčín

TJ Turnov

1:2          (15,-20,-9)

2:0       (18,17)

2:1         (24,-19,11)

2:1

(20,-22,10)

2:0      (20,19)

1:2          (20,-24,-8)

0:2               (-24,-24)