TJ Zikuda Turnov – CS Nymburk 0:3 (-20,-20,-28)

TJ Zikuda Turnov – ČZU Praha C 3:0 (24,18,22)

TJ Zikuda TURNOV – Volleyball NYMBURK

0:3 (-20,-20,-28)

V úvodním zápase nové prvoligové sezóny zavítali v pátek večer do turnovské haly volejbalisté Nymburka, což znamenalo souboj třetího a čtvrtého týmu loňského ročníku. Hosté přijeli posíleni o benáteckého univerzála Gruse a s exostravským Malínkem na bloku, domácí naopak počítali ztráty, kdy do utkání nemohli zasáhnout Peníška, Chládek a několik dalších hráčů naskočilo do zápasu po zranění a nemocech.

Hosté se představili jako kompaktní celek bez větších slabin a v úvodních dvou setech nedali turnovským žádnou šanci. Domácí se potýkali s velkým množstvím nepřesností a ve všech činnostech za hosty zaostávali. Od 3. setu však přišlo zlepšení v domácích řadách a najednou byli v úzkých hosté. Turnováci si vypracovali náskok 20:15 a zdálo se, že utkání neskončí ve třech sadách. Opak byl však pravdou, hosté ještě zabrali a i díky několika nepřesným rozhodnutím sudího v napínavé koncovce se nemohli diváci v zaplněné turnovské hale radovat z vítězství ve 3. setu. Hráčům Turnova se tak nepodařilo oplatit Nymburku loňskou porážku ze souboje o 3. místo a sezónu tak zahájili prohrou.

Sestava:  Folprecht, Charousek, Kovář, Konečný, Koláčný, Čermák (L – Vojta)

Střídali: Novák, Melich, Šén, Vacík, Bäumelt

Trenér: Šimůnek

TJ Zikuda TURNOV – ČZU Praha C

3:0 (24,18,22)

V sobotním utkání 2. kola čekal turnovské hráče další oříšek a to ambiciózní tým zálohy extraligového týmu ČZU Praha. Hostující tým nabytý hráči juniorské a kadetské reprezentace ČR v 1. kole jednoznačně přehrál pražské MFF a tak bylo jasné, že domácí čeká těžká práce. Hráči jako Hudák, Mikulenka, Šulc, Kop, Hora a další slibovali velkou kvalitu na straně soupeře, a to se v 1. setu také potvrzovalo. Domácí tahali od úvodu za kratší konec a hosté si po celou 1. sadu udržovali mírný náskok. To platilo až do stavu 13:21, kdy domácí konečně zlepšili základní činnosti, jakožto podání, blok a hru v poli a skóre se začalo vyrovnávat. Zvrat přinesl až příchod Folprechta a Šéna, kteří hru oživili. Domácí ztáhli až na 23:23, hosté měli setbol, ale po jeho odvrácení Turnováci hned svůj první setbol využili. Hosté po této fatální ztrátě začali 2. set v útlumu a domácí se dostali hned od úvodu do vedení. Poté svůj náskok průběžně navyšovali a druhé dějství s přehledem získali. Otázkou před 3. setem tedy bylo, zda domácí utkání ukončí, nebo si hosté vynutí pokračování. Turnovští však pokračovali ve zlepšeném výkonu z předešlého setu a od úvodu se drželi ve vedení. Hostující mladíci se snažili, ale i přes zlepšený výkon v koncovce se jim nepodařilo přiblížit na méně než 3 body, a tak mohli domácí slavit první tři body v nové sezóně.

Sestava:  Novák, Charousek, Kovář, Bäumelt, Konečný, Čermák (L – Vojta)

Střídali: Folprecht, Melich, Šén, Vacík, Koláčný

V příštím kole zajíždí turnovští hráči na palubovku loňského vítěze  ČZU Praha B (9.10.2015) a v sobotu do západočeských Domažlic na palubovku prvoligového nováčka (10.10.2015). V domácí hale se představí po týdenní pauze opět v pátek 23.10.2015 proti záloze extraligového Brna (19:30hod) a 24.10.2015 proti nedávnému účastníku extraligy ze Starého Města (16:00hod).