ČZU Praha B – TJ Zikuda Turnov 3:0 (16,25,21)

Volejbal Domažlice – TJ Zikuda Turnov 0:3 (-23,-18,-21)

ČZU PRAHA B – TJ Zikuda TURNOV

3:0 (16,25,21)

Na první venkovní zápas sezóny vyrazili volejbalisté Turnova na palubovku loňského vítěze 1. ligy, rezervního týmu extraligového ČZU Praha. Hosté již mohli počítat s několika uzdravenými hráči, na druhou stranu se ale museli obejít bez tradiční opory Konečného a trenérskou premiéru si odbyl asistent Dolejší. Pražský celek naproti tomu chtěl v prvním domácím utkání odčinit dvě porážky z předešlých venkovních zápasů. Okolnosti tedy slibovali napínavý souboj.

Do prvního setu jednoznačně vstoupili lépe domácí, kteří si velmi brzy vytvořili několikabodový náskok a soupeře k ničemu nepustili. Turnovští jen těžko hledali recept na dobrou obranu Pražanů, a tak první set skončil naprosto jednoznačně ve prospěch domácích. Ve druhém setu se však Turnov zvedl ve všech herních činnostech, dařilo se na servisu i v obraně a domácí již zdaleka tak snadno nebodovali. Hosté si vypracovali náskok 16:12 a již to vypadalo, že duel spěje k vyrovnanému stavu 1:1 na sety. Domácí v čele s hlavní hvězdou Marelem však v koncovce setu zabojovali, dva setboly hostů odvrátili, a tak Turnovští nakonec nadějně rozehraný set ztratili. Ve třetím setu ještě hosté bojovali, ale na v pohodě hrající rezervu ČZU to již nestačilo, a tak Turnov podlehl hladce ve třech setech.

Sestava:  Folprecht, Charousek, Kovář, Melich, Bäumelt, Čermák (L – Vojta)

Střídali:Novák, Vacík, Šén, Koláčný, Chládek

Trenér: Dolejší

Volejbal DOMAŽLICE – TJ Zikuda TURNOV

0:3 (-23,-18,-21)

Druhý den čekala na turnovské hráče dlouhá cesta do západočeských Domažlic, a jelikož se chtěli Turnováci dostat zpět do středu tabulky, potřebovali přivézt nějaké body. Do utkání vstoupili koncentrovaně a od úvodní sady zatlačili nováčka soutěže do defenzívy. Po celou první sadu si udržovali několikabodový náskok, a i když domácí vycítili v závěru šanci a mocně dotahovali, zkušenější hosté 1. set získali. Druhá sada probíhala jako přes kopírák, pouze s tím rozdílem, že turnovští svého soupeře nepustili na dostřel a svůj náskok získaný v úvodu setu neustále navyšovali, čímž se dostali do vedení 2:0. Domácí však neskládali zbraně a v úvodu 3. setu zvýšili bojovnost, čímž se poprvé v utkání dostali do vedení 5:3. To bylo však také naposledy, kdy domažličtí vedli. Od této chvíle zase třímali otěže utkání v rukou hráči Turnova, a i když v závěru povolili domácím korigovat až sedmibodovou ztrátu, o vítězi utkání již nebylo pochyb. Turnováci si tak přibalili na cestu 3 body a v tabulce se posunuli na průběžné 7.místo.

Sestava:  Novák, Charousek, Kovář, Konečný, Bäumelt, Čermák (L – Chládek)

Střídali: Folprecht, Šén, Vacík, Melich, Vojta

Trenér: Šimůnek

V příštím kole přivítají Turnováci po týdenní pauze v domácí hale nejprve v pátek 23.10.2015 aktuálního lídra soutěže a záložní tým extraligového družstva Brno B (19:30hod) a v sobotu 24.10.2015 ještě nedávného účastníka extraligy ze Starého Města (16:00hod).