CS Nymburk – TJ Zikuda Turnov 3:0 (21,17,18)

ČZU Praha C – TJ Zikuda Turnov 3:1 (-23,19,12,17)

CS NYMBURK – TJ Zikuda TURNOV

3:0 (21,17,18)

V utkání 13. kola prvoligové sezóny zavítali v pátek večer turnovští volejbalisté na palubovku Nymburka, což znamenalo souboj s aktuálně třetím týmem tabulky. Domácí nastoupili v kompletní sestavě i s benáteckým univerzálem Grusem a s exostravským Malínkem na bloku, hosté naopak počítali ztráty, kdy opět chyběli Konečný, Šén a Chládek.

Hosté vstoupili do utkání dobře a od úvodu vedli, a to až do stavu 16:15, kdy bohužel vyprodukovali dvě chyby a zkušení domácí si již vedení pohlídali. Do druhé sady vstoupili lépe nymburští a hned v úvodu si vytvořili 2 – 3 bodový náskok, který ve druhé části setu navyšovali a sadu jednoznačně získali. Celý druhý set se hráči Turnova potýkali s velkou řadou nepřesností a ve všech činnostech za domácími zaostávali. Od 3. setu přišlo mírné zlepšení hostujícího týmu, avšak to bohužel netrvalo dlouho. Domácí hráči nepolevili a udržovali si po celý zápas svůj kvalitní výkon, což se o hostech říci nedá. Po 80 minutách tak zaslouženě zvítězili domácí a Turnováci si tak připsali další prohru.

Sestava:  Folprecht, Charousek, Peníška, Melich, Bäumelt, Čermák (L – Vojta)

Střídali: Kovář, Novák, Vacík, Koláčný

Trenér: Šimůnek

ČZU Praha C  – TJ Zikuda TURNOV

3:1 (-23,19,12,17)

V sobotním utkání 14. kola čekal turnovské hráče další oříšek a to ambiciózní tým zálohy extraligového týmu ČZU Praha. Domácí mladíci, kteří mají tým nabytý hráči juniorské a kadetské reprezentace ČR se drží v popředí tabulky, a tak bylo jasné, že Turnováky čeká těžká práce. Hráči jako Hudák, Mikulenka, Šulc, Kop, Hora a další slibovali velkou kvalitu na straně soupeře, a to se také v průběhu utkání potvrdilo. Turnovští se však nadějí českého volejbalu  nezalekli a od úvodu hráli velmi dobře. Domácí riskovali servis a hodně kazili, turnovští předváděli pestrou hru a především středoví hráči výborně útočili. Hosté si tak dostali do vedení 11:16 a 16:21 a i přes snížení domácích v závěru 1. set získali. Dobrá hra hostujícího týmu pokračovala i v úvodu 2. setu, ale pouze do stavu 9:11. Domácí se poté začali trefovat do servisu a hostující tým začal mít problémy na příjmu. Vedení si turnovští udrželi ještě do stavu 15:16, ale poté se mladíkům z ČZU podařila za stavu 19:18 bodová šňůra na podání a o vítězi 2. sady bylo jasno. Na hostující tým padla krize a domácím se naopak dařilo vše, na co sáhli. Nepomohla ano střídání, a tak byl rázem stav 2:1 na sety pro domácí. Hosté však chtěli utkání dotáhnout do 5. setu, a tak po přeskupení sestavy se turnovská hra ve 4. setu opět zlepšila. Hosté se ujali vedení 5:8,  9:12 a 15:16. Po druhém technickém time outu však opět přišla série nepřesností, špatných příjmů, chyb na útoku a bylo po zápase. Je to velká škoda, jelikož na body v tomto utkání rozhodně bylo.

Sestava:  Folprecht, Charousek, Peníška, Melich, Bäumelt, Čermák (L – Vojta)

Střídali: Kovář, Novák, Vacík, Koláčný, Šén

V příštím kole přivítají Turnováci po týdenní pauze v domácí hale nejprve v pátek 11.12.2015 tým loňského vítěze  ČZU Praha B (19:30hod) a v sobotu 12.12.2015 družstvo nováčka ze západočeských Domažlic (16:00hod).