TJ Zikuda Turnov – Volleyball Nymburk 3:0 (24,23,23)

Volleyball Nymburk – TJ Zikuda Turnov 3:0 (22,15,15)

TJ Zikuda TURNOV – Volleyball NYMBURK

3:0 (24,23,23)

V 11. kole zavítali v pátek večer do turnovské haly volejbalisté Nymburka, což znamenalo souboj aktuálně třetího a čtvrtého týmu tabulky. Hosté vedení legendárním trenérem Lickem přijeli s bývalými extraligovými borci Foktem, Bartůňkem a benáteckým Sobkem, naopak domácí postrádali Čermáka s Markem, ale Vacík s Kovářem, kteří oba zmíněné nahradili, zahráli výborně. Celé utkání bylo velmi vyrovnané, ale pouze 1. set se rozhodoval v klasické koncovce, kdy se ze stavu 22:23 dostali domácí do vedení 24:23 a i přes odvrácený setbol hostů zvítězili 26:24. Ve 2. setu se turnovští dostali do vedení 19:16 a 24:21 a i přes snahu Nymburáků set získali nejtěsnějším poměrem. Druhá prohraná koncovka jakoby se na nymburských podepsala a při výborném podání Kováře se dostali Turnováci do vedení 8:1. Hosté se však zlepšili, dokázali srovnat i vinou chyb domácích na 18:18 a byla tu další koncovka. V té dokázali domácí opět zmobilizovat síly, odskočili na 22:19 a 24:20 a i přes snahu soupeře a snížení až na 24:23 dokázali set dotáhnout do vítězného konce a připsali si tak další cenné 3 body do tabulky.

Sestava:  Novák, Charousek, Kovář, Konečný, Peníška, Vacík (L – Hýbl)

Střídali: Folprecht, Melich, Vojta, Žáček, Šén

Trenéři: Šimůnek a Konečný

Volleyball NYMBURK – TJ Zikuda TURNOV

3:0 (22,15,15)

Sobotní odveta probíhala na Nymburské palubovce už v dopoledních hodinách a hráčům Turnova se vůbec nepovedla. Do sestavy se vrátil Marek, ale oproti pátečnímu zápasu naopak chyběli Konečný se Šénem. Domácí výborně podávali, což se nedá říci o turnovských přihravačích, takže většina útoků hostů končila po špatném příjmu na připravených blocích domácích. Vyrovnané utkání bylo k vidění pouze v 1. setu, kdy svítilo na ukazateli skóre 16:16. Od této chvíle již existovalo na palubovce pouze jedno družstvo a hosté se nedokázali po celé utkání zvednout a vyrovnat domácím v žádné činnosti. Výsledkem tak bylo jednoznačné vítězství Nymburka, kterému se tak povedla dokonalá odveta za páteční utkání.

Sestava:  Novák, Charousek, Kovář, Peníška, Melich, Vacík (L – Vojta)

Střídali: Folprecht, Žáček, Hýbl, Marek

Trenéři: Šimůnek

V příštím kole zajíždí turnovští hráči na palubovku Slávie Hradec Králové (21.11.2014) a Chocně (22.11.2014), v domácí hale se představí letos naposledy opět 28.11.2014 proti vedoucímu týmu tabulky ČZU Praha B (19:30hod) a 29.11.2014 proti týmu MFF Praha (16:00hod)