Výsledky domácích zápasů první ligy mužů

TJ Zikuda Turnov – SG LD Brno B 0:3 (-19,-22,-20)

TJ Zikuda Turnov – VSK Hardman Staré Město 3:1 (-22,17,12,21)

TJ Zikuda TURNOV – Volejbal Brno „B“

0:3 (-19,-22,-20)

V rámci 5. kola zavítal v pátek večer do turnovské haly záložní tým extraligového Brna. Hosté přivezli pět hráčů extraligového áčka a tak základní sestava obsahovala kromě dvou blokařů extraligové borce. Domácí naopak postrádali Konečného a také libero Vojtu.

Utkání bylo v úvodu vyrovnané, ale za stavu 7:7 se při podání Licka podařilo Brnu odskočit na 7:12, Domácí stáhli pětibodový náskok na 17:18, ale opět při podání výborného Licka přišla další série hostů na 17:22 a o vítězi 1. setu bylo rozhodnuto. Druhý set měl obdobný průběh, kdy bylo v celém průběhu vyrovnané skóre, ale za stavu 20:19 přišel na servis opět nahrávač Licek, který otočil ukazatel na 20:24 a tím získal pro hosty i druhý set. Ve třetí sadě již domácí nedokázali dobře hrajícím hostům vzdorovat, a i když se v konci sady ještě pokusili o zvrat, na víc než korekci skóre to nestačilo. U hostů zahrál výborně Licek, který svým skvělým podáním v podstatě rozhodl 1. i 2. set a zdatně mu sekundovali také Muroň a Zmrhal.

Sestava:  Folprecht, Charousek, Kovář, Melich, Bäumelt, Čermák (L – Chládek)

Střídali: Novák, Koláčný, Vacík, Peníška, Šén

Trenér: Šimůnek

TJ Zikuda TURNOV – VSK Hardman Staré Město

3:1 (-22,17,12,21)

Do sobotního utkání nastoupili domácí proti ještě nedávno extraligovému týmu Starého Města. Hosté přijeli posíleni o tři mladíky ze Zlína a ještě vloni extraligové libero Havířova Vičara. Do sestavy domácích se vrátil Konečný a na marodce zůstal pouze Vojta.

Do prvního setu vstoupili lépe hosté a od úvodu se ujali vedení. Dvoubodový náskok si udržovali takřka celý set, ale domácí bojovali a podařilo se jim srovnat na 21:21. Poté však přišla série nepřesností na turnovské straně a set pro sebe získali hráči moravského týmu. Do druhého setu vstoupili domácí se dvěmi změnami v sestavě. Na palubovce se objevili Šén s Peníškou a do domácích řad to vneslo oživení. Při prvním technickém time – outu ještě vedli hosté 7:8, ale poté již domácí potvrdili zlepšení ve všech herních činnostech a set s přehledem získali. Na hosty padla deka a třetí set se stal jednoznačnou záležitostí hráčů Turnova v poměru 25:12. Hostující hráči však nesložili zbraně a do čtvrtého setu vstoupili lépe než domácí. Udržovali si mírné vedení, ale za stavu 14:16 přišla série domácích a od této chvíle již směřovali za vítězstvím. Utkání tak dovedli do vítězného konce a připsali si další tři body do tabulky.

Sestava:  Novák, Charousek, Kovář, Konečný, Bäumelt, Čermák (L – Chládek)

Střídali: Folprecht, Vacík, Melich, Peníška, Šén

V příštím kole zajíždí Turnováci k těžkým utkáním na palubovku aktuálně druhého týmu tabulky do Dobřichovic (30.10.2015) a k souboji se záložním týmem Jihostroje České Budějovice (31.10.2015).

V následujícím týdnu čeká turnovskou halu lahůdka v podobě utkání 2. kola Českého poháru s extraligovým týmem Ústí nad Labem (4.11.2015 – 18:30).

Po volném víkendu přivítají Turnováci na své palubovce v pátek 13.11.2015 VK Choceň (19:30) a v sobotu 14.11.2015 Slávii Hradec Králové (19:00)