Výsledky domácích zápasů první ligy mužů:

TJ Zikuda Turnov – ČZU Praha B 0:3 (-15,-20,-18)

TJ Zikuda Turnov – Volejbal Domažlice 3:0 (18,12,20)

TJ Zikuda TURNOV – ČZU Praha B

0:3 (-15,-20,-18)

V předvánoční atmosféře se na palubovce Turnova v rámci 15. kola představilo družstvo ČZU Praha B pod vedením zkušeného trenéra Pavla Řeřábka. Oba týmy se drží přibližně ve středu dosavadní tabulky a zápas tak sliboval oku lahodící bojovný volejbal. Opak byl však pravdou. Domácí nemohli opět počítat se zraněným Konečným a v obou víkendových zápasech chyběl taktéž nemocný trenér Šimůnek, kterého nahradil u kormidla právě Konečný. Turnovští vstoupili do utkání již od rozcvičky s velmi malým nasazením a z toho pramenil také nepovedený vstup do zápasu a skóre 0:8. Hosté se opírali zejména na útoku o zkušeného smečaře Marela, který má extraligové zkušenosti a tým táhnul za ziskem prvního setu. I přes veškerou snahu trenéra Konečného a rotaci hráčů na různých postech nedokázali turnovští volejbalisté najít recept na dobře hrající družstvo ČZU a první set v celku rychle ztratili. Do druhého setu vstoupili domácí mnohem lépe, ale to trvalo pouze do prvního technického time outu. Poté přišlo několik chyb na příjmu, v útoku a hosté se rychle dostali znovu do tempa. Pár světlých okamžiků přišlo v koncovce druhého setu, ale zkušený tým hostů si vedení pohlídal. Začátek třetího setu diktovali tempo domácí, ale pouze do stavu 8:6, poté zápas rozhodl vynikající plachtící servis hostů, na který nedokázali turnovští volejbalisté reagovat, a ani ne po 90 minutách bylo dohráno. Domácí tak ztratili velmi cenné 3 body, které potřebovali k přiblížení postupu do play-off.

Chybělo nasazení a bojovnost celého týmu. Proti týmům jako je ČZU B se musí bojovat od začátku do konce. Takřka celý zápas jsme jenom dotahovali. Můžeme poděkovat vynikajícím divákům, kteří neodešli předčasně ze zápasu a snažili se nás dotáhnout k vítězství. (Tomáš Melich)

Sestava: Folprecht, Charousek, Kovář, Bäumelt, Peníška, Čermák (L-Chládek)
Střídali: Melich, Novák, Šén, Vacík, Vojta
Trenér: Konečný

TJ Zikuda TURNOV – Volejbal Domažlice

3:0 (18,12,20)

Do sobotního utkání proti Domažlicím vstoupili domácí o 100% lépe než předešlý den s vědomím, že 3 body jsou proti poslednímu týmu tabulky nutností. Od začátku diktovali tempo a nevypustili žádný míč. Zlepšení přišlo na příjmu a hlavně na množství nevynucených chyb jak v útoku, tak i na podání. Naopak hosté se trápili ve všech herních činnostech, příliš mnoho chyb které vyprodukovali, hrálo do karet domácím, kteří poměrně hladce vyhráli první sadu. Bylo jasné, že se hosté ve druhé sadě zlepší, ale turnovští nepolevili ve svém dosavadním tempu a týmovým výkonem kráčeli za vítězstvím i v tomto setu. K zisku druhé sady přispěl kvalitní servis domácích a množství ubráněných míčů v poli. Hosté se však nevzdávali a dobrý začátek třetího setu nakopl Domažlice k bojovnému volejbalu. Domažličtí drželi krok s domácím celkem přibližně do stavu 14:14, poté se však domácí celek odpoutal a do technického time outu vstupoval za stavu 16:14. Turnovští si nakonec třetí sadu pohlídali a mohli se radovat ze zisku 3 bodů

Z mého pohledu to byl dnes úplně jiný zápas. Leštili jsme palubovku a nevypustili ani jeden míč. I přes ne moc pohlednou hru, kterou předvádíme, byla divácká kulisa opět vynikající. Nejdůležitější bylo nasazení a bojovnost celého týmu.  (Tomáš Melich)

Sestava: Folprecht, Charousek, Peníška, Melich, Bäumelt, Čermák (L-Chládek)

Střídali: Novák, Koláčný, Kovář, Vacík, Vojta

V příštím kole čeká Turnováky v rámci posledního letošního dvojutkání výjezd do Brna a do Starého Města u Uherského Hradiště. Poté bude následovat krátká vánoční pauza a soutěž začne opět v pátek 8.1.2016, kdy se domácí celek střetne s družstvem Sokola Dobřichovice (19:30hod) a v sobotu 9.1.2016 poměří síly se zálohou extraligových Českých Budějovic B (17:00hod).