Výsledky domácích zápasů 1. ligy můžů – skvělá práce, chlapi!

TJ Zikuda Turnov – VK EGE České Budějovice 3:2 (24,-22,21,-19,13)

TJ Zikuda Turnov – VK Sokol Dobřichovice 3:2 (21,-16,15,-21,13)

TJ Zikuda TURNOV – VK EGE České Budějovice

3:2 (24,-22,21,-19,13)

V 5. kole zavítali v pátek večer do turnovské haly volejbalisté farmářského týmu extraligového mistra z Českých Budějovic. Hosté přijeli kompletní i s několika bývalimi extraligisty, synem legendárního blokaře Standy Pochopa a účastníkem letošního ME juniorů Krafferem. Úvodní sada byla vyrovnaná až do stavu 20:20, kdy se podařilo domácím odskočit o 1 bod a dokázali získat první set. I druhé dějství bylo vyrovnané až do stavu 13:12, kdy se domácím podařil trhák na 18:12 a vypadalo to na poklidný zisk setu. Domácím však v tuto chvíli odešel příjem a útočná činnost, čehož hosté dokázali využít a otočili stav na 19:18 a 20:23 a stav byl 1:1. Turnováky to však nezlomilo a hned od začátku třetího setu se dostali do vedení a dokázali tento set získat. Hráči EGE však nehodlali odjet bez bodového zisku a opět zvýšili obrátky. Dostali se do 1-2 bodového náskoku, který se podařilo domácím párkrát zlikvidovat, aby si ho hosté vzali následně zase zpět. A tak bylo po necelých dvou hodinách jasné, že bude rozhodovat 5. sada, do níž domácí nevstupovali v nejlepším rozpoložení. Hosté se ujali vedení 3:5 a strany se měnili za stavu 7:8. Domácí však opět prokázali vůli po vítězství a i díky bouřlivému více jak 200 hlavému publiku dokázali nepříznivý stav otočit na 12:11, hosté kontrovali na 12:13, ale závěrečnou šňůrou 3 bodů dokázali získat 15-tý bod a tím další 2 body do tabulky.

Sestava:  Folprecht, Charousek, Marek, Konečný, Šén, Čermák (Libero –

Hýbl)

Střídali: Novák, Vacík, Kovář, Melich, Koláčný

Trenéři: Šimůnek a Konečný

TJ Zikuda TURNOV – TJ Sokol Dobřichovice

3:2 (21,-16,15,-21,13)

Do sobotního utkání nastoupili domácí proti dalšímu tradičnímu účastníkovi 1.ligy, který měl v sestavě bývalé extraligové hráče Jarolíma a Vokála a také zkušeného nahrávače Kolouška. První set byl vyrovnaný až do koncovky, kterou na svoji stranu převážili domácí při podání Marka. Hosté udělali změny v sestavě, což přineslo své ovoce a jednoznačně získali 2. sadu. Utkání pokračovalo jako na houpačce a domácí díky zlepšené hře stejně jasně získali 3. set a v následující sadě chtěli utkání ukončit. I když se jim ve 4. setu podařilo zlikvidovat několikabodový náskok Dobřichovic, nedokázali set získat a byl tu opět tie-break.

Ten začali lépe hosté a ujali se vedení 3:7, což dokázali domácí stáhnout na 6:7, aby následně opět ztráceli 7:10. Přišlo vyrovnání na 10:10 a následně se turnovští dostali do vedení 13:12. Hosté ještě vyrovnali na 13:13 ale dvěmi následujícími chybami nabídli Turnovákům další 2 body

Sestava:  Novák, Charousek, Marek, Konečný, Koláčný, Čermák (Libero –

Hýbl)

Střídali: Folprecht, Šén, Vacík, Melich, Kovář

V příštím kole se Turnováci představí opět v domácí hale, a to hned následující víkend 24.10.2014 proti týmu Ledko Kladno (19:30hod) a 25.10.2014 proti ČZU Praha C (17:00hod).

Ještě předtím však čeká hráče 2. kolo Českého poháru, a to ve čtvrtek 23.10. proti extraligovému týmu AERO ODOLENA VODA (18:30hod).