Výsledky a report ze zápasu z Mladé Boleslavi proti Mužům „A“

VK Prasyl MLADÁ BOLESLAV – TJ Zikuda TURNOV

2:3, 3:0

V rámci 11. a 12. kola 2.volejbalové ligy zavítali turnovští volejbalisté do nedaleké Mladé Boleslavi. Domácí jsou tradičním účastníkem této soutěže a jelikož se pro letošní ročník posílili o ještě vloni extraligového Marka Dlouhého z Benátek, bylo jasné, že hosty čekají těžká utkání. Turnovští opět nemohli počítat s kompletním kádrem, kdy kromě dlouhodobě absentujících Dolejšího a Koláčného chyběli také Vacík, Maier, Strnad a Melich. Do sestavy se naopak vrátili Konečný s Novákem.

1.   zápas  2:3 (17,-29,-25,19,-12)

Sestava: Folprecht, Lukavec, Kovář, Konečný, Charousek, Marek (Libero– Vojta)

Střídali: Uhlárik, Macháč, Novák

Trenér: Šimůnek

Utkání bylo od úvodu vyrovnané a domácí získali 1. set díky výbornému servisu, kterým dělali turnovským problémy po celé utkání. Po celý 2. set si udržovali mírný náskok hosté, ale rozhodovalo se až v napínavé koncovce, kdy byli šťastnější Turnováci. Třetí set byl jednoznačnou záležitostí domácích, kdy se dostali až do vedení 19:11, ale díky jejich polevení a zlepšené hře hostů se opět rozhodovalo v koncovce, kterou získal Turnov. Boleslav však zabrala a dotáhla utkání do 5. setu. V tom byli lepší hosté, kteří celkem jasně vyhráli poměrem 15:12.

2.zápas 3:0 (19,19,21)
Sestava: Novák, Macháč, Kovář, Konečný, Charousek, Marek (Libero– Vojta)

Střídali: Folprecht, Uhlárik, Melich

Ve druhém utkání se turnovským hráčům nedařilo vůbec nic a naopak domácí podali takřka bezchybný výkon, kdy dominovali ve všech herních činnostech a nedali hostům pražádnou šanci dostat se do zápasu. Jediným pozitivem tak byla skutečnost, že si svou druholigovou premiéru odbyl David Macháč, který si nevedl špatně.

V příštím kole přivítáme po týdenní pauze 30.11.2013 na domácí palubovce  aktuálně druhý tým tabulky VK Slovan Chabařovice, na který ztrácíme na třetí pozici pouze jeden bod.