Výsledky a report ze zápasu druhé ligy mužů „A“ a týmu z Netolic, 25.1.2014

TJ Zikuda TURNOV – TJ NETOLICE 1892

3:1, 3:0

V dalším domácím dvojutkání 2.volejbalové ligy přivítali turnovští volejbalisté v rámci 23. a 24. kola na domácí palubovce vždy nepříjemný tým jihočeských Netolic. Turnovský tým jako v poslední době již tradičně postrádal několik hráčů a tak bylo otázkou, jak se oslabený tým se soupeřem popere. Ke Koláčnému, Dolejšímu (dlouhodobá zranění) a Maierovi (studijní povinnosti), kteří se již v této sezoně na palubovce neobjeví přibyli ještě Strnad s Konečným (pracovní povinnosti) a alespoň na lavičce se objevili se zraněním bojující Marek s Macháčem.

1.   zápas  3:1 (-17,24,18,19)

Sestava: Folprecht, Charousek, Kovář, Melich, Lukavec, Vacík (Libero – Vojta)

Střídali: Uhlárik, Marek, Macháč, Novák

Trenér: Šimůnek

První utkání začalo vyrovnaně, ale od druhé poloviny 1. setu si hosté vytvořili náskok, který přetavili v jeho zisk. Domácí nehráli dobře, kdy se jim nedařilo především na útoku a příjmu, a i ve 2. setu byli lepší netoličtí, kteří odskočili až do vedení 19:14. Od této chvíle však turnovští hráči zmobilizovali své síly a dokázali tento náskok smazat a set nejtěsnějším poměrem získat. Tento okamžik se ukázal jako zlomový, jelikož od této chvíle byli Turnováci jasně lepším týmem a jednoznačně získali následující dva sety a tím i celé utkání.

2.zápas 3:0 (27,22,19)
Sestava: Novák, Charousek, Marek, Uhlárik, Melich, Vacík (Libero – Vojta)

Střídali: Kovář, Lukavec, Macháč, Folprecht

Do druhého utkání nastoupili domácí hráči daleko lépe než dopoledne a při vedení 19:10 v prvním setu to vypadalo, že Jihočeši nechali formu někde na procházce městem a nebudou dělat turnovským hráčům žádné potíže. Tento dojem asi nabyli i samotní hráči, a tak výsledkem byla nervy drásající koncovka, kdy museli domácí dokonce odvracet 3 setboly. I tento okamžik se dá označit jako zlomový, jelikož v následujících dvou setech již hosté nedokázali najít recept na zlepšenou hru domácích a odjeli tak z Turnova s prázdnou.

V příštím kole zajíždí Turnováci po týdenní pauze 8.2.2014 na palubovku Ervěnic a lze jen doufat, že se vyprázdní marodka a seznam omluvenek se ztenčí na minimum. V dalším domácím utkání přivítají hráči Turnova 15.2.2014 přažský tým Spartaku Modřany. Začátky utkání v 9 a 13 hod.