Výsledky a report ze zápasu 2. ligy mužů proti Jablonci nad Nisou, 14.12.2013

TJ Zikuda TURNOV – JABLONEC NAD NISOU

3:0, 2:3

V posledním letošním dvojutkání 2.volejbalové ligy přivítali v severočeském derby turnovští volejbalisté v rámci 17. a 18. kola tým Bižuterie Jablonec nad Nisou, aktuálně třetí tým tabulky, což znamenalo souboj o čelo tabulky. Domácí nastoupili posíleni o Pláteníka, který do Turnova přestoupil v týdnu, hosté přijeli taktéž takřka v kompletní sestavě i s exlibereckým Čermákem a Kolumbijcem Oldanem a z opor postrádali pouze Steffana. Obě utkání přinesla velmi kvalitní volejbal, který se musel nabité turnovské hale líbit a takřka dvěma stovkám diváků předvedli oba týmy nadstandardní druholigové výkony.

Turnovští opět nemohli počítat s kompletním kádrem, kdy k dlouhodobě absentujícím Dolejšímu a Koláčnému přibyla těsně pře zápasem také podzimní opora Charousek a v odpoledním utkání chyběl také Melich.

1. 1.   zápas  3:0 (24,18,24)

Sestava: Folprecht, Pláteník, Vacík, Konečný, Melich, Marek (Libero – Vojta)

Střídali: Kovář, Novák, Lukavec, Macháč

Trenéři: Šimůnek a Strnad

Do prvního utkání nastoupili turnovští hráči koncentrovaně a kvalitní hrou poměrně snadno získali první dva sety, i když v prvním setu díky nedůrazu na útoku málem přišli o vedení 24:20. Ve třetím setu byli lepší hosté a dostali se až do vedení 18:23 a 20:24, ale díky kvalitnímu servisu a dobré obraně dokázali turnovští hráči náskok smazat a dotáhli utkání do vítězného konce.

2.zápas  2:3 (-20,19,17,-23,-14)

Sestava: Novák, Pláteník, Kovář, Konečný, Lukavec, Marek (Libero – Vojta)

Střídali: Strnad, Maier, Macháč, Folprecht

Do druhého utkání nastoupili turnovští s tradiční změnou na nahrávačském postu a absentujícího Melicha nahradil Lukavec. Jablonec nechtěl opakovat dopolední zaváhání a předváděl bojovný volejbal, díky kterému získal s přehledem první set. Poté se však domácí probrali a zlepšenou hrou získali celkem jednoznačně následující dva sety. Hosté však nesložili zbraně a díky obrovské bojovnosti dokázali otočit čtvrtý set, ve kterém v celém průběhu prohrávali. V 5. setu se oba týmy střídali ve vedení a nikomu se nepovedl vícebodový trhák. Turnov měl za stavu 14:13 mečbol, ale narazil na jablonecké bloky. Následující dvě výměny získali hosté a tím i celé utkání, čímž se zrodila spravedlivá dělba bodů.

Rozhodlo se tak, že hráči TJ Zikuda Turnov přezimují na 1. příčce tabulky.

V příštím kole přivítáme 11.1.2014  v prvním utkání roku 2014 a druhé poloviny soutěže stále se zlepšující tým Jiskry Domažlice.