Výsledky a report ze sobotního utkání 2. ligy mužů, 15.3.2014

TJ Zikuda TURNOV – VSK ISŠTE SOKOLOV

3:0, 1:3

V předposledním dvojutkání 2. volejbalové ligy a zároveň posledním domácím utkání letošního ročníku přivítali turnovští volejbalisté o záchranu bojujícího nováčka ze západočeského Sokolova. Hosté přijeli do Turnova vybojovat nějaké body, které by je přiblížily záchraně a přivezli posilu z prvoligového ČZU Kalčice.

Před domácími byl jednoznačný cíl, a to vybojovat minimálně dva body znamenající jistotu vítězství v tomto ročníku 2. ligy. V sestavě chyběl opět Konečný a také Vojta, se sebezapřením nastoupil zraněný Melich.

I když se jednalo o utkání týmů z opačných pólů tabulky, čekala se vyrovnaná utkání, jelikož i hostům šlo o holé přežití v soutěži.

1.   zápas  3:0 (15,15,22)

Sestava:  Folprecht, Charousek, Vacík, Melich, Lukavec, Marek (Libero – Strnad)

Střídali: Novák, Kovář, Macháč

Trenéři: Šimůnek a Strnad

Domácí nastoupili do zápasu nažhaveni a s vědomím, že je třeba hosty dostat pod tlak hned od začátku, což se jim také povedlo. Hned při úvodním podání Folprechta si vytvořili čtyřbodový náskok, který ještě v průběhu setu navýšili a o vítězi první sady tak nebylo pochyb. Hosté jakoby se ještě neprobrali z dlouhé cesty, nehráli dobře a i ve druhém setu bylo velmi brzy jasno o jeho vítězi. Za stavu 2:0 tak zbývalo získat 3. set a bylo hotovo. Domácí se však vítězství nezalekli a pokračovali v dobrém výkonu. Dostali se až do vedení 13:5 a 18:10 a i přes drobnou křeč v závěru, kdy se podařilo hostům stáhnout na 20:18 si nenechali vítězství utéct a mohli začít slavit celkové vítězství v soutěži.

2.zápas 1:3 (-19,26,-23,-16)
Sestava: Folprecht, Macháč, Kovář, Charousek, Maier, Vacík (Libero – Strnad)

Střídali: Marek, Lukavec, Novák

Do druhého utkání vstoupili turnovští hráči po drobných oslavách a s cílem nechat zahrát všechny hráče, kteří v sezoně nedostávali tolik příležitostí. Jestliže byli domácí uspokojeni dopoledním vítězstvím, hosté měli naopak stále o co hrát a to se i projevilo v průběhu zápasu. Po vyrovnaném průběhu získali první set a i ve druhém takřka celou dobu vedli, domácí však dokázali ještě zabojovat a ze stavu 21:23 set urvali pro sebe. I třetí set byl vyrovnaný, ale naopak ho získali nejtěsnějším rozdílem hosté. Ve čtvrté sadě už domácí nedokázali najít síly k odporu a tak si vítězství odvezli sokolovští.

V příštím kole zajíždí Turnováci 22.3.2014 k poslednímu utkání na palubovku Jablonce nad Nisou a opět dostanou příležitost se ukázat především hráči širšího kádru.

Jako vítěz 2. ligy získali turnovští právo účasti v kvalifikaci o postup do 1. ligy, ale je otázkou, zda tuto možnost využijí, o čemž se bude rozhodovat v nejbližších dnech.