Výsledky a report z utkání Žen „A“ v Železném Brodě, 26.10.2013

TJ Sokol ŽBS Železný Brod A vs. TJ Turnov A

3:1 (26, -21, 23, 17), 1:3 (18,-19,-18,-19)

V rámci 9. a 10. kola zavítaly hráčky Turnova do nedalekého Železného Brodu, kde před nimi stál nelehký úkol. Nelehký úkol v podobě pasivní bilance, z ročníku 2011/2012, v poměru 1:3. Dle mého názoru byla k vidění velmi kvalitní hra na obou stranách, která znamenala spravedlivou dělbu bodů. Byla veliká škoda, že se nám v prvním zápase nepovedlo si udržet několika bodový náskok v koncovce třetího setu a tím pádem neurvat ještě jeden bod navíc. Nicméně, vše bylo vynahrazeno v druhém zápase, kde hráčky Turnova, až na první set, soupeřky zaskočily a k ničemu výraznějšímu je nepustily. Což znamenalo výhru 3:1 a 3 cenné body do tabulky.

1. zápas          3:1 (26, -21, 23, 17)

Sestava     Nováková Kateřina, Matějková, Kabátová, Bičíková, Mašková, Drahoňovská

Libero:     Nováková Klára

Střídaly    Novotná, Sztymonová, Šírková

Trenéři:    Folprecht

Turnovské hráčky vstoupily do zápasu velmi dobře. Po celou dobu byl set velmi vyrovnaný a bojovalo se o každý míč. Bohužel v koncovce se nám podařilo udělat dvě nevynucené chyby, které nás pak následně stály ztrátu tohoto setu. Avšak tyto chyby nás nepoložily, ba naopak. Do druhého setu turnovská děvčata vstoupila stejně nebojácně, jako do prvního setu. Díky dobře umístěnému servisu a pestré hře na síti, se nám podařilo odskočit na rozdíl 4 bodů, který se nám podařilo udržet až do konce setu. Třetí set byl ve stejném tempu jako ty dva předchozí a opět se bojovalo o každý míč. V koncovce třetího setu turnovské hráčky opět vyrobily dvě chyby, které již nešlo odčinit, a tento set byl ztracen. Bohužel musím konstatovat, že odešlo i nadšení a bojovnost, což znamenalo jednoduchou hru pro domácí hráčky, které si tak v poklidu došly pro čtvrtý set a první zápas tím tak vyhrály v poměru 3:1.

2. zápas          1:3(18,-19,-18,-19)

Sestava:    Novotná, Sztymonová, Kabátová, Bičíková, Mašková, Šírková

Střídaly:   Nováková Kateřina, Drahoňovská, Matějková

Trenéři:    Folprecht, Dolejší

Důležité však bylo hodit vše za hlavu, nevyčítat si chyby, které se staly, ba naopak se z těchto chyb poučit a soustředit se na druhý zápas. Začátek druhého zápasu vypadal obdobně, jako ten první. Hrálo se o každý míč. Bohužel přemíra snahy vrátit soupeřkám vše i s úroky vygradovala pouze k tomu, že se udělalo až moc chyb, které stály hráčky z Turnova ztrátu prvního setu. Proto do druhého setu byla potřeba nastoupit s chladnou hlavou a menší úpravou v sestavě, v podobě přehození kůlových smečařek mezi sebou. Tento tah se vyplatil a druhou sadu ovládly hostující hráčky. Třetí a čtvrtý set probíhal ve stejném duchu, kde jsme domácí hráčky eliminovali kvalitním servisem a dobrou obranou v poli, což nám přineslo vítězství v poměru 3:1.

V příštím zápase, dne 2. 11. 2013, přivítáme v domácím prostředí hráčky z nedalekého Jablonce nad Nisou (TJ Jablonex). Zápasy se odehrají v tělocvičně ZŠ, ul. Skálova, od 10 a 13 hodin. Přijďte podpořit turnovské volejbalistky.