Výsledky a report z utkání turnovských juniorek ze soboty 12.10.2013

TJ Červený Kostelec – TJ  Turnov „juniorky“ – 3:0 (17,18,21)

TJ Červený Kostelec – TJ  Turnov „juniorky“ – 3:0 (19,15,15)

O víkendu jsme odehráli 5. a 6. kolo ligy juniorek na půdě favorita a loňského vítěze ligy Červeného Kostelce. Po prvních čtyřech vítězných zápasech s týmy z Mladé Boleslavi a Pardubic v domácím prostředí jsme se poprvé vydali na venkovní zápasy. V krásné půlkruhové hale jsme se nejdříve rozkoukali při dohrávce zápasu domácích žen v KP1 (Červený Kostelec – Jaroměř). Poté na nás už čekal soupeř, kterého dobře známe ze zápasů v Českém poháru.

První zápas začal naší nekoncentrovaností či lehkovážností a hned jsme prohrávali o prvním technickém timu o 5 bodů. Soupeř hrál v klidu svoji hru a čekal na naše chyby, které přicházely na příjmu a hlavně v obraně na bloku a poli. Jedinou činností, která snese přísnější měřítko byl servis, kterým jsme dokázali občas soupeřky zatlačit. Druhý set probíhal v režii domácích hráček, které, ač kupily mnoho chyb na servisu, dokázaly v klidu využívat dobrého příjmu a útoku z obou kůlů. Třetí set byl z našeho pohledu tím nejlepším, jelikož jsme se soupeře drželi až do druhého technického timu. Potom jsme nakupili několik chyb a bylo po prvním zápase, který jsme prohráli 0:3 (17:25, 18:25, 21:25).

Problém nebyl v tom, že byl soupeř na jiné herní úrovni, ale že jsme do zápasu s papírově silnějším družstvem nastoupili se zbytečným strachem. Mnoho chyb ve všech herních činnostech pak ze zápasu udělalo jednoznačnou záležitost domácích. Přísnější měřítko snese pouze naše libero, které na příjmu odehrálo dobrý zápas.

Po dvou hodinách jsme nastoupili do druhého zápasu vcelku podobně, už ne tolik se strachem, ale spíše s vědomím, že dnes to asi nevyhrajeme. A tak proběhl i druhý a třetí set odpoledního zápasu. Ve druhém setu došlo v sestavě k mnoha změnám, které však ke zlepšení hry nevedly, a tak se třetí set dohrával spíše z povinnosti. Na závěr zápasu za rozhodnutého stavu 18:10 ještě bohužel došlo ke zranění naší smečařky Monči Hančové, která po doskoku dopadla až do pole soupeře a byl z toho podvrtnutý kotník. Pro trenéra to není vůbec dobrá zpráva, jelikož už nyní je naše lavička dost úzká. Druhý zápas skončil vítězstvím domácích 3:0 (25:19, 25:15, 25:15) a pro nás to tak znamenalo, že jsme jeli domů bez uhraného setu a tím pádem i bez bodů.

Druhý zápas odehrál i soupeř dost vlažně, takže se hrál volejbal slabší úrovně na obou stranách. V našem týmu bylo bohužel chyb více a byly způsobeny v mnoha případech nepozorností.

V dalším zápase se utkáme v sobotu 19. října v Turnově v hale TSC s týmem Španielka Řepy, který je pro nás  velkou neznámou. Jediná informace, kterou máme, je ta, že tým je posílen o extraligové kadetky Olympu Praha, takže můžeme očekávat kvalitní souboj.