Výsledky a report z utkání mužů „A“ v prní lize:

EGE České Budějovice – TJ Zikuda Turnov 3:1 (18,21,-22,17)

Sokol Dobřichovice – TJ Zikuda Turnov 3:0 (17,21,21)

VK EGE České Budějovice – TJ Zikuda TURNOV

3:1 (18,21,-22,17)

V rámci 17. kola zavítali turnovští volejbalisté do jihočeské metropole na palubovku budějovických EGE. Po dlouhé více jak tříhodinové cestě vstoupili hostující hráči do utkání špatně a od začátku 1. setu tahali za kratší konec. Domácí dobře podávali a útočně vynikal především smečař z kádru extraligového Jihostroje Kraffer a univerzál Pochop. Turnováci se nedokázali během celého setu dostat do herní pohody a bylo to 1:0. Ve druhé sadě se hosté zlepšili především na příjmu a podání a rázem se dostali do vedení 15:11 a 17:12. V této chvíli však přišla série nepřesností a chyb a domácí náskok zlikvidovali. Nepomohla ani střídání a tak se i 2. set stal kořistí domácích. Hosté se však nezlomili a taktéž úvod 3. setu patřil jim. Tentokráte však udrželi potřebnou kvalitu hry a dokázali vedení 1:5, 4:10 a 19:23 přetavit v zisk setu. Místo posílení sebevědomí hostů však přišel tlak domácích, kteří si rychle vybudovali náskok a šli za vítězstvím. Hráčům Turnova se nepodařilo nástup domácích zachytit a odešli v této sezóně teprve popáté poraženi. Zlomovým se tak ukázal zbytečně ztracený 2. set, jelikož kvalitní tým domácích byl určitě k poražení.

Sestava:  Folprecht, Charousek, Vacík, Konečný, Peníška, Čermák (L – Hýbl)

Střídali: Novák, Kovář, Melich, Vojta, Šén

Trenéři: Šimůnek a Konečný

TJ Sokol Dobřichovice – TJ Zikuda TURNOV

3:0 (17,21,21)

Druhý den čekal turnovské hráče další výborný soupeř z Dobřichovic. Zkušení domácí od úvodu výborně a tvrdě podávali a předváděli pohledný kombinační volejbal. Turnováci dobře přihrávali, ale v 1. setu je nejvíce trápil útok, kde často naráželi na připravenou obranu domácích. Ve 2. sadě se útok hostů zlepšil a dokázali se dostat do vedení 13:16 a 16:19. V této chvíli však přišla série domácích na servisu, kdy hosté nedokázali přesně přihrát a rázem byl stav 22:19, což si už zkušení domácí pohlídali. Třetí set byl opět vyrovnaný, ale pouze do stavu 16:16. V tuto chvíli bohužel opět přišla slabší chvilka hostujícího týmu a domácí utekli na 20:16 a 22:17. Turnováci se ještě pokusili o zvrat a snížili na 22:21. Domácí jim však víc nedovolili a bylo tak jasné, že si poprvé v této sezóně nepřipíší za víkend ani jeden bod.

Hráči Turnova tak ukončili tento kalendářní rok dvěmi porážkami, ale stále se drží na výborném 5.místě a vzhledem k vyrovnanosti tabulky je jejich celkové umístění po základní části ve hvězdách a rozhodovat se bude v poslední čtyřech lednových utkáních.

Sestava:  Novák, Charousek, Kovář, Konečný, Melich, Čermák (L – Vojta)

Střídali: Folprecht, Šén, Vacík, Peníška, Hýbl

V příštím kole se Turnováci představí opět v domácí hale, a to až v roce 2015 a to 16.1.2015 proti ještě vloni extraligovému týmu VSK Staré Město (19:30hod) a 17.1.2015 proti Volejbal Brno B (15:00hod).