Výsledky a report z utkání KP1 žen „A“, 8.3.2014

TJ Jiskra Nový Bor A – TJ Turnov (1:3, 3:2)

Mezinárodní den žen oslavilo družstvo turnovských volejbalistek na palubovce Nového Boru. Hned po příjezdu a krátké taktické přípravě jsme se odebraly do haly, abychom se připravily k prvnímu zápasu. Na hřišti nás kromě prověšené sítě a dvou soupeřek přivátala také pěkná zima, která společně s mizerným osvětlením haly zrovna nepřidávala na pozitivní náladě. Půl hodiny před začátkem zápasu, kdy se družstvo turnovských již začalo rozpinkávat,  byly na půlce soupeře stále jen dvě hráčky, které se s nějakým rozcvičováním příliš neobtěžovaly. Krátce před desátou, kdy my jsme již „šly na síť”, se však soupeř přeci jen rozmnožil na konečný počet, který odpovídal číslu šest, a mohlo se tak začít hrát.

Začátek prvního setu se zdál být slibný, ačkoli se obě družstva držela bodově blízko sebe, Turnov měl v průběhu setu vždy o jeden nebo dva body navrch. To se ale změnilo v koncovce, kdy Nový Bor přitvrdil na podání a dotáhl tak první set do vítězného konce. V dalších setech bylo skóre na obou stranách opět hodně vyrovnané, turnovským volejbalistkám se však tentokrát podařilo udržet koncentraci a následující sety tak získaly ve svůj prospěch. První zápas tak skončil vítězstvím Turnova 3:1.

Do druhého zápasu jsme vkročily velmi úspěšně.  Na podání se nám podařilo udělat šňůru a rázem jsme od Nového Boru odskočily na rozdíl několika bodů. Zhruba v polovině setu však došlo ke krizi a soupeřky se na nás bodově dotáhly a nakonec získaly první set pro sebe. Průběh druhého setu  byl, bohužel pro turnovské, jako přes kopírák. Opět se nám nepodařilo udržet si poměrně slušný bodový náskok, který jsme si udělaly v úvodu, a “darovaly” jsme tak novoborským i druhý set. Pevná vůle a odhodlání nedat soupeřkám tři body zadarmo však vedla k tomu, že jsme naši hru zlepšily a dokázaly se probojovat do tie-breaku.  Ten se nám ovšem ve vypjatém konci, kdy fandící lavička zažívala infarktové stavy,i přes pětibodový náskok podařilo opět prohospodařit a druhý zápas tak skončil 3:2 ve prospěch domácího celku.

Příští víkend již hrajeme naposledy a čekají nás hned dva zápasy! V sobotu přivítáme na domácí palubovce družstvo TJ Sokol Mnichovo Hradiště a v neděli se rozjedem opět, v této sezóně však již naposledy, do Jablonce nad Nisou. Přijďte nás proto podpořit v závěrečných bojích o poslední body do tabulky – v sobotu od 9:00 a 13:00 v turnovské hale, případně v neděli v Jablonci se na Vás těší turnovské volejbalistky.