Výsledky a report z utkání KP1 žen „A“, 15.3.2014

TJ Turnov – TJ Sokol Mnichovo Hradiště A (0:3, 0:3)

Druhou březnovou sobotu jsme v domácí hale přivítaly družstvo z Mnichova Hradiště. Vzhledem ke skutečnosti, že tento tým se v současné době vyskytuje na prvním místě tabulky, bylo jasné, že Turnov čeká nelehký zápas. Nicméně s vědomím, že se od nás v tomto utkání mnoho neočekává a nemáme tedy co ztratit, jsme doufaly, že budeme hrát uvolněně a bez nervů a třeba se nám podaří i nějaký set dotáhnout do vítězného konce stejně jako se nám to povedlo v podzimní části soutěže.

První set však bylo všechno jinak. To, že si jdeme s chutí zahrát proti silnému soupeři, se nám nepodařilo přenést z hlavy ani do rukou ani do nohou. Na příjmu nás trápil soupeř tvrdým podáním a nedařilo se nám ani při hře na síti. První set jsme zkrátka „ruply“ se vším všudy a s ostudným skóre 5:25 jsme zahanbeně odcházely na lavičku. V setu druhém jsme se ale probraly a dařilo se nám celkem úspěšně s Hradištěm držet krok, a i když jsme nakonec prohrály, předváděly jsme pěkný volejbal a o to nám v tomto zápase šlo především. Bohužel nám forma nevydržela do třetího setu, kdy nám Hradiště opět dalo pěkně na frak, a první zápas tak skončil celkem jednoznačně 3:0 ve prospěch soupeře.

Po obědové pauze a fandění chlapskému Áčku, se kterým jsme se tuto sobotu v hale střídaly, jsme se vrhly v obměněné sestavě do druhého zápasu.  Průběh prvního setu nevypadal vůbec špatně, bodově jsme se stále držely na dohled Hradišti, které nás však v koncovce šňůrou pěti bodů celkem snadno přehrálo. Druhý set si soupeř udělal výrazný náskok již v polovině hry a dokázal si ho, bohužel pro nás, udržet až do konce tohoto setu. S vědomím, že nás čeká zřejmě poslední set celého dnešního utkání a máme tak poslední šanci Hradiště trochu potrápit, jsme konečně začaly trenérovy rady – hrát rychle a řezat a řezat – zhmotňovat a hned od počátku setu jsme se ujaly vedení. Než se protihráčky zvládly vzpamatovat, vedly jsme již o pět bodů a ve vítězné euforii jsme se snažily vyždímat ze sebe to nejlepší. Hradiště však neusnulo na vavřínech nadlouho a bod po bodu trpělivě náš náskok snižovalo, až nás v koncovce opět zkušeně přehrálo. Druhý zápas tak skončil i přes veškerou snahu domácích se stejným skóre jako ten první, tedy 3:0 pro Hradiště.

Poslední zápas celé soutěže nás čeká již zítra. Tentokrát to bude na palubovce Jablonce proti místnímu týmu juniorek. Držte nám palce, ať v sobě po dnešním náročném zápase najdeme ještě dost síly na to, abychom se naposledy v této sezóně mohly ještě zaradovat z vítězství a připsat si tak na naše konto ještě nějaký ten bodík navíc!