Výsledky a report z utkání druhé ligy z Liberce, 18.1.2014

Lokomotiva LIBEREC – TJ Zikuda TURNOV

3:1, 1:3

V dalším utkání 2.volejbalové ligy zavítali turnovští volejbalisté v rámci 21. a 22. kola do Liberce na palubovku místní Lokomotivy. Jelikož domácí bojují o záchranu, nastoupili v kompletní sestavě s cílem bojovat o každý bod. Turnováci přijeli do Liberce opět ve značně okleštěné sestavě, což se stává již bohužel pravidlem. K tradičním absentérům Dolejšímu a Koláčnému, kteří se již v této sezoně na palubovce neobjeví, přibyli díky zraněním a pracovním povinostem také Konečný, Charousek, Vojta a Maier. Do sestavy se naopak vrátili Novák s Lukavcem a Kovář. Aby toho nebylo málo, tak si ještě ve 4. setu prvního utkání zranil kotník blokař Marek, čímž pro něho sobotní klání předčasně skončilo.

1. 1.   zápas   3:1 (23,22,-22,23)

Sestava: Novák, Melich, Kovář, Uhlárik, Lukavec, Marek (Libero – Strnad)

Střídali: Macháč, Vacík, Folprecht

Trenéři: Šimůnek a Strnad

První set byl od úvodu vyrovnaný, ale v jeho druhé části si dokázali liberečtí vytvořit 1-2 bodový náskok, který přetavili ve vítězství. Druhý set probíhal dle stejného scénáře a domácí si koncovku s přehledem pohlídali. Třetí set byl opět vyrovnaným bojem, ale tentokrát byli v rozhodujících chvílích přesnější Turnováci a vypadalo to na zvrat v utkání. V další vyrovnané koncovce čtvrtého setu se však zranil Marek a domácí dokázali využít drobných nepřesností hostů a získat plný počet bodů.

2.zápas 1:3 (19,-13,-20,-20)
Sestava: Folprecht, Charousek, Kovář, Uhlárik, Melich, Vacík (Libero – Strnad)

Střídali: Novák, Macháč, Lukavec

Do druhého utkání posílil turnovské řady smečař Charousek, který přinesl do týmu razantní útok a zvýšenou bojovnost, což se podepsalo na výkonu celého družstva. V prvním setu se to však ještě neprojevilo a domácí ho jasně získali. Od druhého setu však i díky několika změnám v sestavě, kdy se na smeč vrátil Lukavec a Melich se přesunul na post univerzála obraz hry výrazně změnil a na palubovce byl jednoznačným vládcem Turnov. Hladce získal druhý i třetí set a i ve čtvrtém dějství nebylo až na pár okamžiků o vítězi pochyb.

V příštím kole přivítají hráči Turnova na domácí palubovce 25.1.2014 kvalitní tým jihočeských Netolic. Začátky utkání v 11 a 15 hod. Souběžně budou probíhat utkání KP1 žen TJ Turnov – Lokomotiva Liberec B (9 a 13 hod).