Výsledky a report z utkání druhé ligy mužů „A“ proti Sokolovu, 8.12.2013

VSK ISŠTE SOKOLOV – TJ Zikuda TURNOV

1:3, 1:3

V dalším utkání 2.volejbalové ligy zavítali turnovští volejbalisté v rámci 15. a 16. kola na palubovku nováčka ze západočeského Sokolova. Po solidním výkonu si odvážejí plný bodový zisk a mohou se tak v klidu připravovat na poslední utkání tohoto roku s vědomím, že po polovině soutěže neskončí hůře než třetí. Ani v tomto utkání se nemohli turnovští lodivodi spolehnout na kompletní kádr, kdy se na marodce kromě dlouhodobě absentujících Dolejšího a Koláčného objevili opory Marek s Lukavcem. Výborně zahráli v obou zápasech Konečný s Charouskem, který si udžuje po celý podzim stabilní formu.

1.   zápas  1:3 (-24,-23,15,-23)

Sestava: Novák, Charousek, Kovář, Konečný, Melich, Vacík (Libero– Vojta)

Střídali: Folprecht, Strnad, Macháč

Trenéři: Šimůnek a Strnad

Do prvního utkání vstoupili Turnováci po dlouhé cestě dobře a až do poloviny 1.setu si udržovali vedení. Poté však přišlo pár chyb na příjmu a do koncovky šli s vedením domácí. Lépe ji však zvládli turnovští hráči a ujali se vedení. Ve druhém setu byli hosté jednoznačně lepší a vypracovali si až desetibodový náskok, který však prohospodařili a museli opět zabrat v koncovce. Třetí set se turnovským vůbec nepovedl a domácí se dostali do zápasu a ucítili šanci na zvrat. Čtvrtý set byl bojem o každý míč, ale hráči Turnova si vytvořili drobný náskok, který dokázali dotáhnout až do vítězného konce.

2.zápas 1:3 (-15,-24,21,-15)
Sestava: Folprecht, Charousek, Kovář, Konečný, Melich, Vacík (Libero – Vojta)

Střídali: Novák, Strnad, Macháč

Do druhého utkání nastoupili hosté s tradiční změnou na nahrávačském postu a s odhodláním získat další tři body. V prvním setu byli jasně lepší a takřka nebylo co řešit. Domácí se však nevzdali a utkání se vrátilo do kolejí prvního zápasu, kdy se rozhodovalo opět v koncovce, kterou pro sebe získal opět Turnov. Třetí set také připomínal ranní utkání, kdy se turnovským hráčům přestalo dařit a domácí snížili na 1:2. Turnováci však dokázali opět přidat a s přehledem tak získali jak 4. set, tak i celé utkání.

V příštím kole přivítáme 14.12.2013 v posledním letošnímu utkání v souboji o titul půlmistra sousední tým z Jablonce nad Nisou, který má tým prošpikovaný bývalými extraligovými hráči Steffanem, Čermákem, Smolkou a působí zde i kolumbijský hráč tmavé pleti Oldan, což bude pro Turnováky tvrdý oříšek a utkání slibuje jistě atraktivní podívanou.