Výsledky a report z utkání 2. ligy mužů mezi týmem TJ Netolice a TJ Zikuda Turnov „A“

TJ NETOLICE 1892 – TJ Zikuda TURNOV

3:1, 1:3

V dalším utkání 2. volejbalové ligy zavítali turnovští volejbalisté v rámci 5. a 6. kola na horkou palubovku vedoucího týmu soutěže do jihočeských Netolic. Po ztraceném prvním utkání dokázali turnovští hráči v odvetě zabrat a zvítězit. Turnovští nebyli opět kompletní, kdy kromě dlouhodobě zraněných Dolejšího a Koláčného chyběli smečaři Melich a Lukavec.

1. 1.   zápas  3:1 (-24,17,28,22)

Sestava: Novák, Charousek, Vacík, Konečný, Maier, Marek (Libero – Vojta)

Střídali: Kovář, Strnad, Macháč, Folprecht

Trenéři: Šimůnek a Strnad

Do prvního utkání vstoupili turnovští hráči po dlouhé cestě v ponuré hale s nízkým a tmavým stropem, což znamenalo velmi špatnou viditelnost dobrým výkonem a v celém průběhu prvního setu si udržovali mírný náskok, který dotáhli až k vítězství v této sadě. Ve druhém setu se domácí hráči zlepšili a především přitlačili na podání, čímž dostali hosty pod tlak a celkem s přehledem zvítězili. I třetí set tahali turnovští hráči za kratší konec, kdy prohrávali až rozdílem pěti bodů, ale dokázali zmobilizovat síly a dotáhnout set do vyrovnané koncovky, kde však nakonec odešli poraženi 28:30. I čtvrtý set byl vyrovnaný, avšak v jeho střední části se dostali domácí do dvoubodového trháku, který už nepustili a dovedli tak celé utkání do vítězného konce. Minimálně bod byl na dosah, ale Turnováci bohužel v rozhodujících chvílích chybovali více než domácí.

2.zápas 1:3 (-14,-18,18,-18)
Sestava: Folprecht, Charousek, Kovář, Konečný, Maier, Marek (Libero – Vojta)

Střídali: Strnad, Macháč, Novák, Vacík

Do druhého utkání nastoupili Turnováci s dvěmi změnami v sestavě, kdy se na palubovce objevili Folprecht s Kovářem a do utkání vstoupili výborně. Od úvodu setu vedli a o vítězství rozhodli devítibodovou šňůrou za stavu 13:11. I druhý set měl jednoznačného vládce a tak se turnovští dostali do vedení 2:0. Ve třetím setu se však domácí vzchopili a celkem hladce ho získali. Hráči Turnova však již nechtěli domácím darovat další body a tak díky zlepšené hře ve druhé části setu dokázali set uhrát a zvítězit v poměru 3:1.

V příštím kole přivítáme po týdenní pauze na domácí palubovce 2.11.2013 tým Ervěnic, který sestoupil z 1.ligy a tak bude v Turnově k vidění opět velmi kvalitní soupeř.