Výsledky a report z utkání 2. ligy mužů, 21.3.2014

JABLONEC NAD NISOU – TJ Zikuda TURNOV

3:2, 0:3

V posledním letošním utkání 2.volejbalové ligy zavítali v severočeském derby turnovští volejbalisté v rámci 35. a 36. kola na palubovku Bižuterie Jablonec nad Nisou, která ještě bojovala o třetí místo tabulky. Domácí nastoupili v kompletní sestavě i s Kolumbijcem Oldanem, hostům naopak chybělo několik opor a tak dostali příležitost ukázat se mladíci Uhlárik s Macháčem. V týmu hostů tak chyběli Konečný, Pláteník, Lukavec a Strnad, ale i přes tyto ztráty odehráli v jablonecké hale vyrovnaná utkání.

1.   zápas  3:2 (18,21,-17,-17,13)

Sestava: Novák, Charousek, Vacík, Uhlárik, Melich, Marek (Libero – Vojta)

Střídali: Folprecht, Kovář, Macháč

Trenér: Šimůnek

Do prvního utkání vstoupili turnovští hráči dobře a vytvořili si náskok 8:4 a 11:9. Za tohoto stavu však přišel zkrat na příjmu a skóre se otočilo na 11:17, což v podstatě rozhodlo 1. sadu. Domácí i nadále dobře podávali a hosté se i nadále trápili na přihrávce, což mělo vliv i na další herní činnosti. I přes to se 2. set rozhodoval až v koncovce, kde byli přesnější domácí. Od třetího setu nastoupil na post libera Folprecht a hra turnovských se zvedla. V následujících dvou setech hosté jasně dominovali a tak přišel na řadu 5. set. Po vyrovnaném průběhu domácí zúročili své zkušenosti a získali tak bod navíc.

2.zápas  0:3 (-20,-23,-20)

Sestava: Folprecht, Charousek, Kovář, Melich, Macháč, Marek (Libero – Vojta)

Střídali: Vacík, Uhlárik, Novák

Do druhého utkání nastoupili turnovští s tradiční změnou na nahrávačském postu, kdy nastoupil Folprecht, Melich se přesunul na pozici univerzála a na smeči nastoupil Macháč. Hosté nastoupili do utkání s cílem zakončit sezónu vítězstvím a od úvodu se jim dařilo. První set byl vyrovnaný, ale v koncovce byli přesnější hosté a šli do vedení. Ve druhé sadě začali lépe domácí a dostali se do trháku 0:6 a 10:18. Turnovští však nesložili zbraně, náskok postupně zlikvidovali a set v koncovce získali. Ve 3. setu šli i díky zlepšení hry z předešlé koncovky do vedení hosté a drobný náskok přetavili v celkové vítězství. Výborně zahrál v celém utkání Charousek, kterému zdatně sekundoval Melich.

Jako vítěz  2. ligy se turnovští hráči zúčastní kvalifikace o postup do 1. ligy, která se koná v termínu 5.4 – 20.4.2014.