Výsledky a report z utkání 2. ligy mužů, 15.2.2014

TJ Zikuda TURNOV – TJ Spartak MODŘANY

3:0, 3:0

V dalším utkání 2. volejbalové ligy přivítali turnovští volejbalisté v rámci 27. a 28. kola tým z hlavního města Spartak Modřany, se kterým byly zápasy vždy velmi vyrovnané a většinou končily dělbou bodů. Tentokrát však nepřijeli modřanští v úplně oslnivé formě a tak mohli hráči Turnova slavit další dvě přesvědčivá vítězství. Domácí nastoupili po dlouhé době v takřka kompletním složení, kdy se do sestavy vrátili až na Lukavce s Macháčem všichni hráči.

1.   zápas  3:0 (17,22,15)

Sestava: Folprecht, Charousek, Kovář, Konečný, Melich, Vacík (Libero – Vojta)

Střídali: Uhlárik, Strnad, Marek, Novák

Trenéři: Šimůnek a Strnad

Do prvního utkání vstoupili turnovští hráči velmi ospale a dovolili hostům vytvořit si až čtyřbodový náskok. Za stavu 11:15 se však domácí konečně probudili a několika povedenými sériemi při vlastním podání dokázali otočit skóre na svoji stranu a jednoznačně zvítězit 25:17. Tento obrat vzal hostům vítr z plachet a výsledkem byly dva jednoznačně získané sety pro turnovské barvy, kdy jen díky vlastním nepřesnostem a ztrátě koncentrace nebyl rozdíl ve skóre druhého setu větší.

2.zápas  3:0 (18,23,25)

Sestava: Novák, Charousek, Kovář, Konečný, Melich, Vacík (Libero – Vojta)

Střídali: Konečný, Folprecht, Strnad, Marek

Do druhého utkání nastoupili turnovští hráči se dvěmi změnami v sestavě, kdy nastoupili Novák s Uhlárikem a s odhodláním přidat další vítězství. Od začátku utkání diktovali tempo zápasu a celkem bez problému získali 1. set. Zkraje druhé sady však přišlo nepochopitelné polevení, což dostalo hosty opět do hry a ti se dobrým servisem dostali i do vedení. Po druhém technickém oddechovém času však přišlo opět probuzení domácích, kteří díky zlepšeným blokům a pestré útočné hře překlopili vyrovnanou koncovku na svoji stranu. Třetí set byl v celém svém průběhu vyrovnaný, avšak hosté se dostali až do vedení 24:22 a sahali po prodloužení zápasu. V tuto chvíli však domácí zabrali, v kritický moment dvakrát zablokovali a dotáhli utkání do vítězného konce v poměru 3:0.

V příštím kole přivítají hráči Turnova na domácí palubovce 22.2.2014 druhý tým tabulky z Mladé Boleslavi, který předvádí v této sezoně výborný volejbal a v jehož dresu nastupuje exbenátecký Marek Dlouhý a také turnovský odchovanec Patrik Feštr. V dresu Turnova by se měl opět po pauze objevit také Peter Pláteník. Začátky utkání v 9 a 13 hod.