Výsledky a report z utkání 2. ligy mezi týmy VK Jirkov Ervěnice a TJ Turnov, 8.2.2014

VK ERVĚNICE JIRKOV – TJ Zikuda TURNOV

0:3, 2:3

Utkáním na předměstí Chomutova zahájili turnovští volejbalisté v rámci 25. a 26. kola poslední třetinu své letošní druholigové poutě. V Ervěnicích je čekala zbrusu nová sportovní hala a soupeř, který ukázal, proč je ve spodní polovině tabulky. Vzhledem ke stavu turnovského kádru, kterému nepomohla k vyléčení neduhů ani týdenní pauza, však nečekala turnovské hráče lehká utkání. Především druhý zápas byl velmi vyrovnaný a torzu hostujícího týmu jakoby docházely síly. Do týmu zmítaného absencemi se vrátil vypomoci Maier, naopak ze základního kádru opět chyběli Konečný, Marek, Strnad, Lukavec, Uhlárik a Macháč.

1.   zápas  0:3 (-20,-21,-25)

Sestava: Folprecht, Charousek, Kovář, Melich, Maier, Vacík (Libero – Vojta)

Střídali: Novák

Trenér: Šimůnek

Do prvního utkání nastoupili turnovští hráči soustředěně a hned v úvodu 1. setu si vytvořili pětibodový náskok, který i přes snahu domácích dotáhli k vítězství. Stejný průběh měl i druhý set a tak to vypadalo na hladké vítězství. Domácí se snažili něco vymyslet, točili se sestavou a především díky dobrému servisu se dostali v úvodu třetí sady do vedení 6:1. Turnováci však zlepšenou hrou náskok postupně vymazali a v koncovce rozhodli o celkovém vítězství v poměru 3:0.

Po dobrém kolektivním výkonu lze vyzdvihnout výborně hrajícího Melicha.

2.zápas  2:3 (-22,19,24,-18,-14)

Sestava: Novák, Charousek, Kovář, Melich, Maier, Vacík (Libero – Vojta)

Střídali: Folprecht

Ve druhém utkání došlo ke změně na nahrávce, kdy se na ervěnickém taraflexu objevil Novák a utkání pokračovalo v kolejích z prvního utkání. Hosté byli lepší a v klidu získali první set. Na domácích však bylo patrné, že hodlají zamezit dalšímu exportu bodů do Českého ráje a když se k tomu přidalo několik sporných rozhodnutí arbitrů, vždy však ve prospěch domácích, bylo vyrovnáno na 1:1. Hra se vyrovnala a i když se hráčům Turnova podařilo dostat do vedení 23:21, nedokázali proměnit a pustili domácí hráče do vedení 2:1. Čtvrtý set byl jednoznačnou záležitostí hostů a rozhodovalo se tak v 5. setu. Hosté prohrávali 5:7, následně vedli 8:7, odvrátili mečbol za stavu 13:14 a následně zvítězili 16:14 po bojovném kolektivním výkonu.

V příštím kole přivítají hráči Turnova na domácí palubovce 15.2.2014 nevyzpytatelný přažský tým Spartaku Modřany. Začátky utkání v 9 a 13 hod. Souběžně budou probíhat utkání 1. ligy juniorek Turnov – Tábor (11 a 15 hod).