Výsledky a report z KPI. žen, 1.3.2014

TJ Jablonex Jablonec nad Nisou A – TJ Turnov A

3:0 (18,18,13), 2:3 (21,-19,-14,18,-12)

První březnovou sobotu vyrazilo družstvo turnovských volejbalistek za honbou dalších důležitých bodů tentokrát do Jablonce nad Nisou. Přes určitý časový deficit způsobený zpožděním, respektive nedostavením se na místo srazu pro společenskou únavu z pátečního večera jednou z hráček  („A tímto se trenérovi a všem spoluhráčkám ještě jednou moc omlouvám!!!“J), se nakonec podařilo turnovačkám do jablonecké haly dorazit včas a mohly tak vesele nastoupit do zápasu.

Průběh a ani výsledek prvního zápasu však pro Turnov příliš veselý nebyl. Vlivem horšího příjmu a od toho se odvíjející těžké úlohy na nahrávce se nám nedařilo soupeřky na příliš potrápit. Trápily jsme se naopak my, když nás Jablonex „školil“ na servisu a díky výškové převaze nad námi dominoval i na síti. První dva sety jsme ještě dokázaly se soupeřkami držet krok, ve třetím jsme se ale nezmohly na výraznější odpor a ukončili tak první zápas výsledkem 0:3 z pohledu turnovských volejbalistek.

Do druhého zápasu jsme nastupovaly s vědomím, že když zlepšíme naši hru a odpustíme si některé zbytečné chyby, kterých bylo v prvním zápase víc než dost, můžeme Jablonex porazit. A ono se to nakonec  opravdu povedlo, ikdyž naše vítězství bylo těsné, ale statečně vybojované a o to více ceněné. V prvním setu nás sice Jablonex těsně porazil, další dva jsme však na svou stranu získaly my. Za stavu 2:1 pro Turnov se však soupeř dotáhl na 2:2 a šlo se do tie-breaku. V úvodu pátého setu nám Jablonex ujel o čtyři body a skóre 4:8 z pohledu turnovských nevypadalo zrovna růžově. Díky pružnému vystřídání a pevnému odhodlání se však podařilo průběh závěrečného setu zvrátit v náš prospěch  a ve druhém zápase jsme tedy porazily domácí celek 3:2.

Příští sobotu slavíme Mezinárodní den žen, tak přijďte podpořit i ty turnovské, tentokrát do haly v Novém Boru. J