Výsledky a report z domácího zápasu žen „A“ – Turnov vs. Rumburk, 12.10.2013

TJ Turnov A – TJ Rumburk A

0:3 (-12,-16,-17), 2:3 (24,21,-19,-15,-4)

Po vítězném dvojutkání v Jablonci nad Nisou měly před sebou turnovské volejbalistky nelehký úkol. Ke svému prvnímu domácímu zápasu nastupovaly proti týmu TJ Rumburk A, který v loňské sezóně skončil na druhém místě. Od samého začátku nám bylo jasné, že hostující hráčky nám nedarují nic zadarmo a budou si chtít odvézt plný počet bodů. O své kvalitě nás hráčky Rumburku přesvědčily hned od začátku prvního setu a celý zápas získaly ve svůj prospěch celkem jednoznačně. Druhý zápas se rozhodoval až v pátém setu, ve kterém jsme bohužel nestačili na kvalitně hrající soupeřky. I tak je to pro nás velký úspěch a myslím si, že, až na první zápas, můžeme být spokojeni s předvedenou hrou.

1. zápas          0:3 (-12, -16, -17)

Sestava: Novotná, Bičíková, Kabátová M., Mašková, Drahoňovská, Sztymonová

Libero – Hyblerová (Kabátová) Z.

Střídaly:   Nováková Kat., Matějková, Šírková, Hozdecká

Trenéři:    Folprecht, Dolejší

Domácím hráčkám se nevydařil vstup do zápasu, tak jak bylo potřeba a bohužel tempo, které hráčky Rumburka nastavily, bylo pro nás vražedné. Důkazem je jednoznačné vítězství hostujících hráče velmi jasným rozdílem. Lze konstatovat, že na našem výsledku se podepsala nervozita a respekt z vynikající hry Rumburka, na kterou jsme nedokázali během celého zápasu zareagovat. Rumburk tak získal první zápas v poměru 3:0.

2. zápas          2:3 (24, 21, -19, -21, -4)

Sestava: Nováková Kat., Bičíková, Kabátová, Mašková, Šírková, Matějková

Libero: Nováková Klára

Střídaly:   Novotná, Sztymonová, Drahoňovská, Hyblerová (Kabátová) Z., Hozdecká

Do druhého zápasu nastoupil domácí tým v trochu pozměněné sestavě. Ukázalo se, že tato změna měla pozitivní vliv na hru domácích hráček, které dokázaly držet krok se soupeřkami. V koncovce prvního setu se nám podařilo ubránit útok nejlepší hráčky a získat tak set ve svůj prospěch. Druhý set se vyvíjel ve stejném duchu. K dobré obraně a vykrývání se nám dařilo i kvalitně podávat a důsledkem toho byl 4 bodový náskok, který jsme si pohlídali až do konce druhého setu. Začátek třetího setu byl velmi vyrovnaný a kvalitním servisem jsme dokázali soupeřky přinutit k nevynuceným chybám, které znamenaly bodový náskok. Bohužel tento náskok jsme si nedokázali udržet. Před koncovkou přišel zlom a soupeřky ukázaly, jakou kvalitou disponují a třetí set dokázaly obrátit a vyhrát. Od této chvíle šla naše koncentrace dolů a danému tempu jsme nestačili čelit. V následném zkráceném setu nám opět utekl začátek a celý tie-break byl v režii soupeřek. Hráčky Rumburka tak dokázaly v závěru přeřadit na jiný rychlostní stupeň a vyhrát tak tři sety po sobě a vlastně i celý zápas v poměru 3:2.