TJ Sokol Dobřichovice – TJ Zikuda Turnov 3:0 (21,15,19)

VK EGE České Budějovice B – TJ Zikuda Turnov 3:0 (19,15,20)

TJ Sokol Dobřichovice – TJ Zikuda TURNOV

3:0 (21,15,19)

V rámci 7. kola zavítali turnovští volejbalisté do maličké haly v Dobřichovicích, kde se již tradičně hostům špatně boduje. Přesto byli borci z Turnova odhodláni ukrást ve zdejší sokolovně nějaké body, což se však nakonec nepovedlo. Od úvodu prvního setu domácí velice dobře podávali a dostali tak turnovské hráče rychle pod tlak. Turnovští začali kupit jednu chybu za druhou, kde se postupně nedařila snad ani jedna volejbalová činnost. Rázem tedy Dobřichovice první set lehce získaly v poměru 25:21, kdy od prvního time – outu měli komfortní náskok 5-ti bodů, který si udržovali. Snad jediným světlým momentem byl na bloku hrající Peníška, který si však v půlce druhého setu přivodil výron kotníku. Následovalo velké množství sporných až nesmyslných výroků rozhodčích, s čím se turnovští nedokázali poprat a ztratili tak druhou sadu v poměru 25:15. Do třetího setu nastoupili hráči z lavičky, kteří však nedokázali přinést zvrat v utkání a zastavit rozjetý vlak domácích, kteří stále výborně podávali (především smečař Poduška), dobře hráli jak středem tak z hlavního kůlu a nechybovali. Výsledek 3:0 hovoří jasně a nutno podotknout, že domácí zvítězili zaslouženě.

Sestava: Folprecht, Charousek, Peníška, Konečný, Bäumelt, Čermák (L-Chládek)

Střídali:Novák, Kovář, Melich, Šén, Vojta

Trenér: Šimůnek

VK EGE České Budějovice B – TJ Zikuda TURNOV

3:0 (19,15,20)

V sobotu čekal na turnovské volejbalisty neméně kvalitní soupeř v Českých Budějovicích, a to v netradiční čas, kdy utkání začínalo v pravé poledne, jelikož se domácí spoléhají na mladé hráče z extraligového týmu Jihostroje. Na hráčích Turnova bylo od začátku vidět zlepšení nasazení oproti pátku. Začali dobře na příjmu a nechyběla ani bojovnost v poli. Bohužel se však příliš nedařilo na nahrávce, a podle toho tak vypadal následný útok, kde útočníci spíše míče přehrávali než útočili. Navzdory tomu byla první sada vyrovnaná. Bohužel však přišla série chyb před koncovkou, a tak se napínavá koncovka nekonala. Do druhého setu nastoupil Chládek na pozici smečaře, aby ještě více posílil příjem a pole. Do stavu 11:11 se hrál vyrovnaný a bojovný volejbal. Bohužel pak přišla opět „tradiční“ série chyb z turnovské strany a celá hra se rozložila. Dva úvodní sety byli tak jasnou záležitostí v pohodě hrajícího celku Budějovic. Ve třetím setu však turnovští volejbalisté nesložili zbraně a bojovali i nadále. Do koncovky nastupovali hosté ve vedení 19:17, bohužel však přišli dvě chyby na útoku a následně 3 esa od výborně hrajícího smečaře Budějovic, který koncovku rozhodl.

Sestava:  Novák, Charousek, Kovář, Melich, Bäumelt, Čermák (L – Vojta)

Střídali: Folprecht, Vacík, Konečný, Chládek

V příštím kole přivítají Turnováci po týdenní pauze v domácí hale nejprve v pátek 13.11.2015 VK Choceň (19:30) a v sobotu 14.11.2015 Slávii Hradec Králové (19:00).