Výsledky 1. ligy juniorek, 15.2.2014 a 23.2.2014

TJ Turnov – Tábor 3:1 (18, -22, 23, 13), 3:2 (22, -19, 22, -28, 12)

Třebín – TJ Turnov 1:3 (16,-21,-24,-15), 0:3 (23,15,19)

Zprávy z posledních letošních zápasů juniorek v lize

Po velmi kvalitním začátku nové soutěže, jsme zažívaly i menší krize, kdy jsme nebyly schopné porazit mnohdy i jasně horšího soupeře. Chvilku to i vypadalo, že pro nás liga skončí a budeme muset do baráže. Na vlastní kůži jsme si tak okusily heslo, které koluje všude kolem – že prvním rokem jde v lize jen o to, udržet se. V posledních dvou utkáních jsme ale ukázaly své kvality a dokázaly, že do této soutěže patříme. Dokonce i bez našeho libera Míši Kučerové, kterou skolila nemoc, a kterou skvěle zastoupilo, jak se ukázalo, libero na příští sezonu, Monča Hančová.

15. 2. 2014

Turnov:Tábor

3:1 (18, -22, 23, 13), 3:2 (22, -19, 22, -28, 12)

V předposledním dvojutkání jsme se střetly na domácí palubovce s týmem Tábora. V předchozích dvou zápasech nás sice tým porazil, ale to bylo zapříčiněno spíše naší psychikou (vedly jsme 2:0 a nakonec oba zápasy prohrály), než herní kvalitou soupeře. S týmem Tábora jsme se ale potkaly i ČP a tam jsme zvítězily. Věděly jsme tedy, že na soupeře máme a potřebujeme ho nutně porazit. V prvním setu jsme jasně zvítězily, v druhém nás soupeř trochu trápil a tak jsme do třetího trošku pozměnily sestavu a následně získaly celý zápas.

Do druhého zápasu jsme nastupovaly s dobrým pocitem a chutí do hry, což se projevilo na začátku utkání. O vyrovnanosti obou týmů svědčí výsledek druhého zápasu, kdy jsme na střídačku získávaly sety. Naše cesta za dalšími třemi potřebnými body se ale zasekla ve čtvrtém setu, kdy jsme měly již tradičně špatný příjem a na hráčky také dolehla únava. Uprostřed jsme si prožily hořkou krizi, ale v závěru jsme zabojovaly. Prohrávaly jsme už 18:23 a podařilo se nám soupeře ještě potrápit. Ve vyhrocené koncovce, kdy jsme měly většinou navrch, ale prostě závěrečný bod chyběl, jsme nakonec prohrály 28:30. Do tie breaku jsme ale šly s vědomím, že zápas je náš. Měly jsme motivaci a soupeřkám zápas nepustily.

Třebín:Turnov

1:3 (16, -21, -24, -15), 3:0 (23, 15, 19)

Do Třebína jsme si přijely pro 3 body potřebné k udržení. Soupeř měl stejný počet bodů jako my, takže mu šlo pravděpodobně o to samé. Na konci jsme byli všichni spokojení. V prvním setu jsme nezachytily začátek, několik příjmů a nevynucených chyb nám už nedovolilo soupeře dotáhnout. V druhém setu jsme ovšem zase dominovaly my. Třetí set už vypadal bledě. Prohrávaly jsme 23:18, kam jsme se dostaly naší psychickou labilitou a několika naprosto začátečnickými a neskutečnými chybami. Nutno podotknout, že rozhodčí nám zrovna moc nepomáhal, byl buď slepý, nebo podplacený :-D. Dokonce i naší kapitánce, která už to nervově nemohla vydržet, udělil kartu. Za stavu 24:19 po taktickém střídání nastoupila na podání naše hráčka Anička Čepická. Věděly jsme, že rozhodčí nám nepomůže, a tak jsme se pokusily skóre aspoň vylepšit samy. Anička několika výbornými podáními a zákroky v poli dopomohla k naprosto neuvěřitelnému vítězství tohoto, už se zdálo ztraceného, setu. Leč psychicky labilní asi nejsou jen turnovské hráčky :-D. Poslední set už byl potom jasnou naší záležitostí, vytvořili jsme si náskok a ten už nepustili.

A protože už jsme měly účast v lize pro příští rok jistou a výsledek posledního zápasu nám už byl jedno, nasadily jsme naši lavičku. Ta ale naprosto překvapila a soupeře kvalitně potrápila. Dokonce se některé hráčky ze základu začly obávat o své místo :-D. V prvním setu jsme nakonec v koncovce prohrály a později i celý zápas, to už nás ale netrápilo. Svůj cíl jsme splnily.