TJ Zikuda Turnov – VK Choceň 3:2 (-24,23,16,-20,7)

TJ Zikuda Turnov – TJ Slavia Hradec Králové 3:2 (23,22,-15,-20,8)

TJ Zikuda TURNOV – VK CHOCEŇ

3:2 (-24,23,16,-20,7)

V rámci 9. kola zavítali v pátek večer do turnovské haly volejbalisté Chocně, se kterými se turnovští utkali v 1. kole Českého poháru a v zářijovém utkání zvítězili po boji 3:2. Domácí nastoupili opět v kombinované sestavě ovlivněné velkým množství zranění a nemocí. Kromě blokařů Čermáka, Vacíka a Peníšky chyběl také nemocný Vojta a nahrávač Novák. Novou tváří byl naopak blokař Zajíček, který tak pomohl vyřešit svízelnou situaci při absencích středových hráčů. Od úvodu utkání působili hosté kompaktnějším dojmem a vytvořili si tříbodový náskok, který si udržovali až do koncovky 1. setu. Problémy dělal domácím především hostující univerzál Indra, který byl jak na útoku, tak i na podání nejúdernějším hráčem hostů. Domácí bojovali, podařilo se jim vyrovnat na 24:24, ale v koncovce byli šťastnější Choceňští a zaslouženě zvítězili. Od druhého setu se výrazně zlepšila turnovská přihrávka a hned to bylo znát i na ukazateli skóre. Turnovští si vytvořili až čtyřbodový náskok, ale za stavu 18:16 postihla již tak zdecimovanou sestavu další rána v podobě zranění univerzála Konečného. Turnováky to však nezlomilo a dokázali sadu dotáhnou do vítězného konce. Třetí set byl jednoznačně v domácí režii, když se na servisu prosazoval Bäumelt a výborně útočil Charousek. Domácí chtěli ve čtvrté sadě utkání ukončit, ale hosté se nevzdávali a bojovali dál o každý bod. Na domácí hráče přišel útlum a hosté začali hrát výborně v poli, dokázali vrátit již zdánlivě ztracené míče a domácí nebyli schopni ztrátovat ani po dobrém příjmu. Na řadu tak přišel poprvé v letošním roce 5. set. Turnovští do něho vstoupili výborně a hned v úvodu si vypracovali náskok 4:1 a 8:2. Domácí výborně podávali a hosté si nebyli schopni kvalitně přihrát, což mělo za následek navyšování skóre. Choceňští se sice ještě snažili, ale Turnováci si již nenechali vítězství vzít a takřka po 2 hodinách zvítězili 3:2.

Sestava:  Folprecht, Charousek, Zajíček, Konečný, Melich, Bäumelt (L – Chládek)

Střídali: Nejedlý, Šén, Kovář, Koláčný

Trenér: Šimůnek

TJ Zikuda TURNOV – TJ Slavia HRADEC KRÁLOVÉ

3:2 (23,22,-15,-20,8)

Do sobotního utkání proti hradecké Slávii vstoupili domácí ve vítězné sestavě z pátku a od úvodu zápasu byli v mírném vedení. Hosté riskovali na servisu a hodně kazili, v průběhu setu však hru zlepšili a z domácího vedení 18:13 byl náhle stav 22:23. Turnováci však zpřesnili hru a díky dobrému podání a bloku se jim podařilo koncovku získat pro sebe. Druhý set měl obdobný průběh, domácí hned v úvodu odskočili o několik bodů a i přes snížení hostů v závěru získali i druhý set a vypadalo to na brzký konec utkání. Hostující trenér však provedl dvě změny v sestavě a hosté ožili. Do stavu 14:14 bylo skóre vyrovnané, poté však přišel nepochopitelný kolaps domácích jak na příjmu, tak v útoku a set byl ztracen. Hosty to nakoplo a ve zlepšené hře pokračovali i v sadě čtvrté. Domácí se také zlepšili a hned v úvodu šli do vedení 3:0. Po vyrovnané střední pasáži se do vedení 14:18 dostali hradečtí, domácí snížili na 16:18 a 20:21, víc však nestihli a byl tu další tiebreak. Do 5. sady vletěli turnovští skvěle jako v pátečním utkání a vytvořili si náskok 7:3 a 12:4, který si již pohlídali a získali tak další vítězství 3:2.

Sestava:  Folprecht, Charousek, Zajíček, Melich, Šén, Bäumelt (L – Chládek)

Střídali: Nejedlý, Peníška, Kovář, Koláčný

V příštím kole se soutěž překlopí do své druhé poloviny, a tak čeká turnovské dvojutkání s týmem MFF Praha. Turnováci přivítají soupeře na své palubovce v pátek 20.11.2015 od 19:30, aby následně druhý den odehráli odvetu na půdě svého pátečního soupeře.