Volejbalové kadetky na vítězné vlně

V neděli 6. října pokračoval nabitý program turnovských kadetek. Na palubovce tělocvičny ZŠ Skálova přivítaly v dospělém ženském krajském přeboru II. třídy zkušený tým SKP Česká Lípa. Ve velmi bouřlivých a vyhecovaných utkáních se nakonec domácím hráčkám povedlo dvakrát zvítězit a připsat si dalších 5 bodů do tabulky.

Celé první utkání bylo velmi dramatické a jak na houpačce. V úvodním setu hrály kadetky (ženy TJ Turnov C) velmi kvalitní volejbal. Svého soupeře dokonale zatlačily svým podáním a tvrdými útoky. Po dvaceti minutách vyhrál Turnov 25:19 a vedl 1:0 na sety. V druhém setu začaly hostující hráčky hrát chytře a dominantním útokem byly dobře mířené ulívky prsty na střed hřiště či do zadních rohů. Druhý set nakonec vyhrála Česká Lípa 27:25. Třetí set se Turnov stále vyrovnával se stylem soupeře a prohrál 20:25. Ve čtvrtém setu se strhla opravdová bitva, na hřišti byly vidět oboustranné emoce. Oba týmy se rvaly o každý míč. Turnovské kadetky vydržely bojovat až do samého závěru a vítězstvím 27:25 vyrovnaly na 2:2 na sety. Emoce a nasazení vydržely až do závěrečného tie-breaku. V něm Turnov znovu zabojoval a po vítězství 15:11 vyhrál celé utkání 3:2 na sety a mohl tento úspěch řádně oslavit.

TJ Turnov C – SKP Česká Lípa 3:2 (19,-25,-20,25,11)

Sestava: S. Šebková, T. Stará, V. Volková, K. Stará, K. Málková, A. Václavů, libera K. Šedová a Š. Hrušková, střídaly M. Hrochová, N. Karlová a A. Richterová

Po asi hodinové přestávce obě družstva nastoupila k druhému utkání. Turnov začal opět výborně a na palubovce dominoval. Po hladkém průběhu vyhrály turnovské kadetky 25:18. Začátek druhého setu přistihl ale domácí hráčky v nedbalkách a Česká Lípa jednoznačně zvítězila 25:12. V třetím setu se ale hra opět přehoupla a Turnov znovu vyhrál (25:17). Čtvrtá sada začala pro Turnov stejně špatně jako set druhý. Turnov se ale koncentroval a počáteční ztrátu začal krok za krokem snižovat. V závěru si domácí hráčky pomohly opět podáním a vítězstvím 25:21 uzavřely konečný účet utkání na 3:1.

TJ Turnov C – SKP Česká Lípa 3:1 (18, -12, 17, 21)

Sestava: M. Hrochová, S. Šebková, T. Stará, V. Volková, K. Stará, N. Karlová, libera Š. Hrušková a K. Šedová, střídaly  A. Richterová, K. Málková a A. Václavů

Obě utkání byla super. Stále se potýkáme s poklesem koncentrace, což je škoda, ale dokážeme se z toho vyhrabat a nakonec zvrátit výsledek na naši stranu. Takováto utkání budují v hráčkách sebevědomí, které mladý tým určitě potřebuje.

Příští víkend hrají turnovské kadetky v sobotu 12. října ženský KP II. třídy proti Rokytnici nad Jizerou (první utkání začíná v 9 hodin a druhé po skončení prvního utkání 2. ligy žen). Hned druhý den (neděle 13. října – od 10 a cca 13 hodin) nastoupí na domácí palubovce v 1. lize kadetek proti vedoucí Slavii Hradec Králové. Všichni fanoušci jsou zváni!