Volejbalisté TJ Zikuda Turnov vstupují po jedenáctileté pauze do 2. volejbalové ligy

Po jedenácti letech čekání vyplněných účastí v krajském přeboru Libereckého kraje, čekají turnovské volejbalisty opět boje ve 2.volejbalové lize. Po postupu vybojovaném v jarní kvalifikaci ve Žďáru nad Sázavou se volejbalisté TJ Zikuda Turnov připravují na těžké boje ve třetí nejvyšší republikové soutěži. Po úspěšném období v letech 1992-2000, kdy se v Turnově hrála jak 2. liga, tak i 1. liga ve volejbale mužů se zdá, že by se v turnovské sportovní hale ve Skálově ulici mohl hrát opět kvalitní volejbal v celorepublikové soutěži.

Z úspěšného týmu, který vybojoval postup a byl tvořen především generací juniorů, kteří obsadili 2. místo v 1. juniorské lize v sezoně 2006/2007, odešel pouze blokař Švandrlík, který zamířil do Slavie Hradec Králové a několik starších hráčů, kteří zamířili do družstev nižších soutěží. Ostatní hráči zůstali v kádru a budou tvořit základ týmu, který bude doplněn o několik posil, které by měly zvýšit kvalitu týmu a vytvořit v něm potřebnou konkurenci. Hlavní posilou je blokař Petr Konečný, který ještě v loňské sezoně působil ve francouzském Tours, se kterým získal titul mistra Francie a zúčastnil se také MS a ME, kde byl oporou reprezentace ČR. Dalšími hráči, kteří rozšíří turnovské řady jsou nahrávač Hůlek (přichází z Bílé Třemešné), smečař Koláčný, blokař Dolejší (Dřevěnice) a univerzál Charousek (Rokytnice nad Jizerou).

Tým zahájil přípravu již začátkem července, kdy přišla na řadu nejprve hrubá fyzická příprava a poté dojde i ke zkvalitnění herních činností. Během přípravy jsme se zúčastnili několika turnajů, kde asi nejcennější je 2. místo na tradičním turnaji v Dřevěnicích po těsné finálové prohře s prvoligovou Českou Lípou, ale i vítězství na kvalitních turnajích v Bašnici, Rokytnici a 3. místo v Nechanicích bylo dobrou prověrkou nově se tvořícího týmu.

Cílem tohoto kádru je pro první sezonu jednoznačně udržení v soutěži. Jelikož v soutěži působí mnoho bývalých extraligových a prvoligových hráčů, čeká turnovský tým těžká práce. Mezi favority soutěže budou patřit určitě Spartak Modřany, Slovan Chabařovice, Lokomotiva Liberec, Jiskra Domažlice a Bižuterie Jablonec, ale i ostatní týmy jako Praga Praha, Netolice, Mladá Boleslav a konečně i náš soused Sokol Malá Skála disponují velice kvalitními týmy. Okořeněním soutěže bude jistě souboj s reprezentací kadetů ČR, která je v rámci přípravy účastníkem soutěže a utkání proběhne v hale Dukly Liberec.

Tým bude v nové sezoně nastupovat pod vedením dvojice Strnad a Šimůnek ve složení: nahrávači Folprecht, Hůlek, blokaři Kovář, Vacík, Konečný a Dolejší, Pleštil, smečaři Maier, Melich, Vojta, Koláčný a Černý, univerzálové Charousek, Uhlárik a libero Strnad, z nich někteří hráči jsou schopni nastoupit na různých postech.

Turnovský tým otevře ligovou sezonu na domácí palubovce 29. září, kdy přivítá jednoho z favoritů soutěže, a to družstvo TJ Lokomotivy Liberec.

Neposlední otázkou zůstává taktéž finanční zabezpečení týmu, kde je nám již několik let nakloněna firma ZIKUDA vodohospodářské stavby a nově se nám podařilo získat podporu Pivovaru Rohozec, ale i celé řady menších sponzorů, kterými jsou EET Turnov, Pekárna Mikula, Restaurace Divizna, Hotel Paradis, CIKO komíny, Bowling &billiard club a fotoateliér a sport Staněk,  za což patří všem velký dík.

 

Závěrem bychom chtěli pozvat všechny fanoušky volejbalu do turnovské haly, kde budou utkání probíhat vždy od 10 a 14 hod a k vidění bude jistě zajímavý sport.