VOLEJBALISTÉ TJ ZIKUDA TURNOV UHÁJILI DOMÁCÍ NEPORAZITELNOST A VYHLÍŽÍ PLAY-OFF

TJ Zikuda TURNOV – VSK STARÉ MĚSTO

3:2 (-19,-16,15,14,13)

V předposledním domácím utkání základní části soutěže se na turnovské palubovce představili v pátečním zápase hráči Starého Města, tedy soupeře, který turnovskému týmu uštědřil jednu ze dvou porážek, ve které turnovští nezískali ani bod.

Domácí nastoupili po dlouhé době opět v kompletní sestavě, ale v úvodu utkání to vypadalo, jako kdyby se ještě nacházeli v zimním spánku. Hosté byly lepší ve většině činností, lépe podávali, útočili a snad jen na příjmu se jim domácí vyrovnali. Byla na nich znát větší chuť a potřeba získat body pro potvrzení pozice v play-off, zatímco domácí se jen velmi pomalu dostávali do otáček. Po celkem jednoznačném průběhu tak byl stav 0:2 na sety a domácí museli výrazně přidat, aby odvrátili zbytečnou porážku.

Do třetího setu však již vstoupili daleko koncentrovaněji, než v úvodu utkání a na skóre to bylo okamžitě znát. Podstatně lépe podávali a tím hostům výrazně ztížili útok na síti. Výsledkem byly jednoznačně získané třetí a čtvrtý set a před soupeři tak stálo rozuzlení v 5. sadě.

Až v tomto setu se hrál konečně vyrovnaný zápas, ale za stavu 5:5 domácí odskočil na 8:5 a zdálo se, že si vytvořili rozhodující náskok. Hosté však přitvrdili na servisu a vyrovnali na 10:10. Poté bylo skóre vyrovnané až do stavu 13:13, kdy si domácí zdařilým útokem vytvořili mečbol, který následně díky špatnému příjmu hostů přetavili ve vítězství.

Sestava:  Fučík, Bäumelt, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák (L – Kunc)

Střídali: Folprecht, Šén, Kovář, Bukovjan

TJ Zikuda TURNOV – BRNO B

3:0 (16,14,16)

V posledním domácím utkání základní části soutěže, se na turnovské palubovce představila rezerva extraligového Brna a nutno podotknout, že hosté přijeli ve velmi mladé sestavě.

Domácí nastoupili do utkání na rozdíl od pátečního zápasu koncentrovaně, a i když hosté velmi dobře podávali a překypovali bojovností, na vyrovnané skóre to stačilo ve všech setech vždy jen do jejich poloviny. Poté se projevila větší kvalita a zkušenosti na straně domácích a tak po šedesáti minutách bylo o vítězi rozhodnuto.

Domácí se tak rozloučili se svými fanoušky vítězstvím a udrželi domácí neporazitelnost, což se jim podařilo poprvé v prvoligové historii. Zároveň také potvrdili 2. místo v tabulce 1. ligy, na čemž závěrečná dvě utkání již nemůžou nic změnit.

Sestava: Folprecht, Šén, Kovář, Vencovský, Ducháč, Čermák (L – Bukovjan)

Střídali: Bäumelt, Fučík, Starý, Kunc

Příští týden čekají turnovské dva poslední zápasy základní části na Moravě (Tesla Brno a Beskydy) a po týdenní pauze již začnou vyřazovací boje ve čtvrtfinále play off.

Turnováci začnou 3.2.2017 (19:30) a 4.2.2017 (17:00) v domácím prostředí, soupeř bude znám až po dohrání základní části, jelikož tabulka je velice vyrovnaná.