VOLEJBALISTÉ TJ ZIKUDA TURNOV POSTOUPILI DO FINÁLE PLAY–OFF 1. LIGY

VK ČESKÉ BUDĚJOVICE B  – TJ Zikuda TURNOV

1:3 (-21,21,-22,-22)

Ve třetím semifinálovém utkání play-off zavítali turnovští volejbalisté v pátek večer na palubovku českobudějovického týmu. Cílem hostů bylo připsat si třetí vítězství, což by znamenalo ukončení série a postup do finálových bojů. Turnováci nastoupili v takřka kompletní sestavě, chyběl pouze Galabov. Domácí byli posíleni o extraligového smečaře Kraffera, ale stejně jako v Turnově postrádali prvního nahrávače Ulče.

Domácí mladý tým vstoupil do utkání dobře a nedovolil, aby si favorizovaní hosté vytvořili vícebodový náskok. Byli to naopak Jihočeši, kteří jako první získali drobný náskok a to především díky dobrému podání již zmiňovaného Kraffera a univerzála Pochopa (14:11, 15:12 a 16:13). Od stavu 16:13 však hosté zpřesnili hru a především začali dobře ztrátovat. A když k tomu přidali ještě zlepšený servis, náskok domácích se začal postupně tenčit a za stavu 16:16 bylo srovnáno. Rozhodující okamžik nastal za stavu 18:17 při podání Ducháče, se kterým měli domácí velké potíže a po špatném příjmu končily následné útoky buď v zámezí nebo na připravených turnovských blocích. Domácím se podařilo otočit až za stavu 18:23 a to si už Turnováci pohlídali a set získali.

Druhý set začali hosté výborně a hned v úvodu si vytvořili náskok 1:7. Nabyté vedení si udrželi až dostavu 8:14, kdy však padla na turnovské velká krize. Nikterak kvalitní domácí servis si nedokázali přihrát, když už se příjem zdařil, tak zase vázl útok a i přes vyčerpané oddechové časy odcházel domácí hráč ze servisu za stavu 19:14. Série jedenácti bodů v řadě s hosty zacloumala a ze šoku se turnovští hráči neprobrali až do konce setu.

Třetí sada byla od začátku velmi vyrovnaná a bylo jasné, že se jedná o klíčovou pasáž utkání a kdo tento set získá, bude velmi blízko celkovému vítězství. První trhák se podařil domácím za stavu 8:8 (11:8,13:9, 16:13), ale hosté se dokázali včas vzpamatovat a domácí náskok postupně zlikvidovali a zlepšenou hrou začali skóre naklánět na svoji stranu. Turnovští se v této sadě dostali poprvé do vedení za stavu 18:20, a i když dokázali domácí korigovat na 21:21, zkušenější hosté dobrým útokem a bloky odskočili na 21:23 a set následně získali poměrem 22:25.

Až ve čtvrté sadě se turnovským konečně podařilo pohlídat si začátek setu a dostali se hned v úvodu do vedení (2:4, 6:9 a 7:13). Domácí se však nechtěli vzdát a zvýšenou bojovností náskok hostů postupně korigovali až na 14:17. Turnovští se soustředili především na dobrý příjem, díky kterému mohli pestře útočit do rozhozené obrany domácích. Dobrou hrou na ztrátu se dostali až do vedení 18:22. Domácím se povedlo blokem snížit na 20:22, ale na více než dvou bodový rozdíl se domácí nedostali (21:23, 22:24), a tak po proměněném mečbolu mohla propuknout v turnovských řadách radost z historického postupu do prvoligového finále.

Velký dík patří hrstce turnovských fanoušků, kteří vážili cestu do jihočeské metropole a svým povzbuzováním Turnovákům výrazně pomohli.

Sestava:  Fučík, Bäumelt, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák (L – Kunc)

Střídali: Folprecht, Kovář, Bukovjan, Šén

Ted čeká hráče krátká pauza a poté již bude zahájena finálová série proti vítězovi základní části a hlavnímu aspirantovi na vítězství a postup do extraligy, týmu Black Volley Beskydy.

Sérii odstartujeme tentokrát na palubovce frýdecko – místeckého celku, a to v pátek 17.3.2017 a v sobotu 18.3.2017. Na domácí palubovce se představíme v pátek 24.3.2017 (19:30) a v případě nerozhodnutého stavu i v sobotu 25.3.2017 (17:00). Pokud by nebyla série rozhodnuta, rozhodující páté utkání by se hrálo na beskydské palubovce 1.4.2017.