VK Malá Skála B vs. TJ Zikuda Turnov

Dlouho před svítáním koloběžím ranní přízemní mlhou důvěrně známou krajinou, lehce zadýchán, srdce šťastně tepe. Děkuji Bohu, osudu, náhodě, či chcete-li karmě, že jsem se narodil a žiji právě zde, v pestrobarevném středu Evropy, kde můžeš v míru žít a zdejší krásy poznávat ve všech čtyřech ročních náladách. Podzimní rána patří k nejhezčím obdobím roku. Slunce je stále ještě pod obzorem, postupující svítání vzduchu dodá nachový odstín. Ranní mlha na lukách se páře v korunách osamělých stromů, tu básník v krajině vidí dlouhovlasou krásku oděnou jen v průhledném šátku. Taková je má fantazie, bohatší a barevnější než kdejaká aplikace na chytrém telefonu. A taková rána můžeš snadno zažít i v údolí Jizery na Malé Skále.

Turnovští volejbalisté za takového „erotického jitra“, jak takovým podzimním ránům říkám, vyráží do vsi v údolí, do které z jedné strany shlíží dávný strážný hrad Frýdštejn a z druhé se zvedají mravokárné prsty Suchých skal. V sestavě turnováků chybí onemocvnivši Kudr a houbařící Eso Hybler.

K vlastnímu utkání přistupujeme maximálně zodpovědně. Však také hrajeme s mistrem krajského přeboru uplynulé sezóny, v jehož sestavě nastupuje nejedna druholigová hvězda (Pražák, Krňák, Mandys, Hampl). První set nám vychází fantasticky a prosti vlastních chyb soupeři nedovolíme nic. V druhém dějství naopak vršíme jednu chybu za druhou a set právem náleží domácím. Po návratu na vítěznou stranu tentokrát vyrovnaný set urvou hostující turnováci. Ve čtvrté sadě již v úvodu odskakujeme o čtyři body a psychologický náskok držíme po celou dobu. Díky tomu získáváme první utkání ve svůj prospěch. Vyzdvihl bych výkon nahravače Kuncíře, jenž spravedlivě a nápaditě dělil nahrávky mezi všechny spoluhráče. Rovněž libero Svoboda podal velmi stabilní a kvalitní výkon. Pokud vás zajímá, jak jsem se cítil já, tak v prvé řadě děkuji za otázku, hrálo se mi dobře a podal jsem svůj lepší výkon.

Do druhého utkání maloskalší nastupují bez Honzy Mandyse a Pavla Pražáka. U nás blokař Vencálek přepouští místo zatím univerzálnímu Chmelíkovi. První set s podporou fanynek a fanouška, kteří nás přijeli podpořit, bez dramatu získáváme na svou stranu. Do druhého setu střídáme blokaře – Vencálek za Maška. Set je vyrovnanější, soupeř nás donutí si dokonce vzít time-out. Nicméně koncovku zvládáme a vedeme již 2:0. Do třetího setu se vrací na maloskalskou nahrávku „Práža“, jenže v setu stále dominují hosté. V koncovce střídá nahravače Kuncíře, jenž začal krvácet (z nosu), kapitán Mašek. K nahrávce jsem se dostal naštěstí jen jednou a jako na potvoru to Adam Z. nesložil. Vítězství hostů zařídí chybující domácí VK Malá Skála. Počtvrté za sebou TJ Turnov vítězí za tři body. Velmi pěkný výkon v tomto utkání podal L. Vencálek a mladíček T. Chmelík.

Dojmy z utkání jsou silné a je třeba realizovat rozbor jednotlivých rozeher. Jako vhodný prostor k hodnocení je vybrán intimní roubený statek U Boučků. Navečer se sestava turnovských volejbalových poutníků vrací domů ke svým milovaným ženám (manželkám, družkám, maminkám). I po letech jsou stále svěží a krásné, jako podzimní mlhavé ráno. Podle svých nároků každý hodnotí úspěšnost sobotního dne. My přivážíme plný počet bodů, VK Malá Skála, stejně jako Dáňa Hybler, houby.