TJ ZIKUDA Turnov – Slavia Hradec Králové 3:0 (20,18,16)

TJ ZIKUDA Turnov – Volejbalový klub Choceň 3:2 (18,20,-22,-22,15)

TJ Zikuda TURNOV – TJ Slavia HRADEC KRÁLOVÉ

3:0 (20,18,16)

V prvním utkání premiérového ročníku turnovských volejbalistů v 1. lize zavítali v pátek večer do turnovské haly volejbalisté hradecké Slávie. Hosté se netajili ambicemi na tříbodový zisk, ale domácí nováček se nenechal zahanbit. Po nervózním úvodu prvního setu, kdy si mírný náskok udržovali hradečtí domácí přidali a v koncovce tuto sadu získali. Od této chvíle palubovku jednoznačně ovládli domácí a o vítězi utkání nebylo pochyb. Hosté se za celý zápas nedostali do tempa a domácí tak  výborným kolektivním výkonem získali první ligové body. Jedinou nepříjemností tak je dlouhodobá ztráta libera Vojty (mononukleóza) a lehké zranění libera Hýbla (kotník).

Sestava:  Folprecht, Charousek, Marek, Konečný, Peníška, Čermák (Libero –

Hýbl)

Střídali: Novák, Šén, Vacík, Melich, Koláčný

Trenéři: Šimůnek a Konečný

TJ Zikuda TURNOV – VK CHOCEŇ

3:2 (18,20,-22,-22,15)

Do druhého utkání vstoupili domácí posíleni páteční výhrou a po dvou jednoznačný setech se dostali do vedení 2:0. Potom však díky zlepšenému výkonu choceňských a zřejmě i drobnému uspokojení Turnováků došlo ke zvratu, který však hosté nedotáhli do konce. Turnovským odešel především příjem a když hosté přidali výbornou hru v poli, začal se obraz hry měnit. Po celý 3. set si hosté udržovali několikabodové vedení a to dokázali přetavit v zisk setu. Po vyrovnaném úvodu 4. setu se domácí dostali do vedení 20:17, ale sérií chyb dovolili hostům srovnat na 22:22 a následně i set získat. Rozhodovalo se tak v 5. setu, do kterého vstoupili lépe choceňští (0:4, 1:5). Následně však domácí zabrali a i díky bouřlivému publiku otočili na 8:7 a 14:13. Hosté dokázali ještě 2 mečboly odvrátit, ale na třetí už nenašli odpověď a bylo rozhodnuto. Domácí si tak připsali s loňským vicemistrem 2 cenné body a momentálně si vyhřívají na 2. pozici tabulky. Velkou měrou pomohli k otočení zápasu ve 4. a 5. setu střídající smečaři Melich a Šén.

Sestava:  Folprecht, Charousek, Marek, Konečný, Peníška, Čermák (Libero –

Hýbl)

Střídali: Novák, Šén, Vacík, Melich, Kovář

V příštím kole zajíždí Turnováci v pátek 3.10.2014 na půdu aktuálně vedoucího týmu soutěže ČZU Praha B a následně v sobotu 4.10.2014 na palubovku loňského vítěze 1. ligy MFF Praha. V domácí hale se představí opět 17.10.2014 od 19:30 proti EGE České Budějovice a 18.10.2014 od 17:00 proti Sokolu Dobřichovice.