VÍTĚZNÁ SÉRIE VOLEJBALISTŮ TURNOVA SKONČILA PO SEDMI UTKÁNÍCH NA PALUBOVCE ČZU PRAHA

VK EGE ČESKÉ BUDĚJOVICE – TJ Zikuda TURNOV 0:3 (-23,-20,-17)

ČZU Praha B – TJ Zikuda TURNOV 3:2 (23,23,-21,-10,14)

VK EGE ČESKÉ BUDĚJOVICE – TJ Zikuda TURNOV

0:3 (-23,-20,-17)

V posledních dvou venkovních utkáních tohoto roku čekal na volejbalisty Turnova páteční trip do Českých Budějovic a následně sobotní přesun do hlavního města Prahy. V těchto utkáních se museli Turnováci obejít bez pracovně vytíženého Čermáka a nemocného Šéna, který se však alespoň zúčastnil jako asistent trenéra. Turnováci si přivezli z těchto utkání 4 body, kdy v pátek jasně přehráli EGE České Budějovice a v sobotu již sahali po zvratu utkání, ale nakonec prohráli ve zkrácené hře 16:14. I přes tuto bodovou ztrátu si však nadále udrželi skvělé druhé místo v prvoligové tabulce.

V prvním utkání čekal Turnováky po 3 hodinové cestě celek Český Budějovic B, který chtěl vrátit Turnovákům porážku ze začátku sezóny, kdy doma Turnov dokázal zvítězit 3:1. To se ovšem domácím nepodařilo a Turnov tak poprvé získal během svého působení v první lize v Českých Budějovicích 3 body. Začátek setu se pro Turnov nevyvíjel dobře, kdy i přes velký počet zkažených servisů domácích hráčů prohrával 13:11. Poté ovšem přišel na podání Jakub Vencovský a Turnov šel do druhého technické oddechového času za stavu 13:16. To dodalo Turnovským hráčům potřebný klid a naopak vneslo nervozitu na stranu domácích, kteří nadále pokračovali v nevynucených chybách z úvodu utkání. Druhý a třetí set byl ve stejném duchu, kdy si hostující hráči ze začátku setu vytvořili díky dobrému servisu bodový náskok a poté již svojí trpělivou hrou kontrolovali průběh jednotlivých setů. Z domácích hráčů lze vyzdvihnout extraligového Kraffera, ale ani jeho dobrý výkon na Turnov nestačil, a tak domácí hráči utrpěli porážku 0:3.

Sestava: Fučík, Ducháč, Bäumelt, Starý, Kovář, Vencovský, (L–Kunc)

Střídali: Bukovjan, Folprecht

ČZU Praha B – TJ Zikuda TURNOV

3:2 (23,23,-21,-10,14)

Po ranním přesunu z Českých Budějovic čekal na hráče TJ Zikuda Turnov rezervní tým extraligového ČZU Praha B, který se před tímto utkáním nacházel na třetím místě prvoligové tabulky.

Do tohoto zápasu nastoupili Turnovští hráči oproti pátečnímu utkání v pozměněné sestavě, kdy na post nahrávače nastoupil Folprecht a na liberu začal Bukovjan. Domácí naopak postrádali smečaře Šulce, který ve večerním utkání nastoupil za extraligové áčko proti Ústí nad Labem.

První dva sety měly totožný průběh, kdy se Turnovským hráčům nedařilo především na příjmu, od kterého se odvíjely i ostatní volejbalové činnosti. I přes tyto nedostatky Turnov prohrál první dva sety pouze 25:23, a tak se na začátku třetího setu turnovští trenéři vrátili k páteční sestavě. Turnováci se začali postupně rozehrávat k výkonu z předešlého dne a získali pro sebe třetí a čtvrtý

set. Ve čtvrtém setu doslova deklasovali domácí borce 10:25 a nadechovali se k obratu zápasu a k zisku alespoň dvou bodů.

Do pátého zkráceného setu nastoupili oba týmy koncentrovaně, kdy se přetahovali o každý bod, a ke změně stran došlo za stavu 8:7 pro domácí. Vyrovnaná hra pokračovala i nadále, a to až do samé koncovky, ve které 3x tvrdě zaútočila posila z áčka Hudák, který až do této chvíle směřoval svoje útoky především do zámezí. Hráčům ČZU se naopak podařilo v poli dvakrát zázračně zpracovat útoky Starého s Vencovským a po zablokovaném útoku Bäumelta se radovali z výhry 3:2.

Sestava: Folprecht, Ducháč, Bäumelt, Starý, Kovář, Vencovský, (L–Bukovjan)

Střídali: Fučík, Kunc

Po týdenní přestávce přivítají Turnováci v domácí hale nejprve v pátek 9.12.2016 tým Sokola Dobřichovice (19:30) a v sobotu 10.12.2016 družstvo MFF Praha (17:00hod), což bude posledním utkáním letošního kalendářního roku.