V Turnově se odehrála skupina Českého poháru volejbalistek

V sobotu 14. září se v Turnově  odehrála jedna ze základních skupin Českého poháru žen. Na palubovce sportovní haly TJ Turnov ve Skálově ulici se představily prvoligové volejbalistky TJ Sokol Nusle Praha a TJ Sokol Dobřichovice a samozřejmě domácí druholigové volejbalistky TJ Turnov.

K prvnímu utkání nastoupily domácí hráčky proti Sokolu Nusle. První set byl z pohledu turnovských volejbalistek zejména v první polovině lehce nervózní a chyby vznikaly zejména na příjmu soupeřova podání. V druhé polovině se hra více vyrovnala, ale tým z Prahy si koncovku už ohlídal a vyhrál 25:22. V druhém setu zlepšily domácí hráčky příjem a po většinu setu byly ve vedení. V úplném závěru ale nedohrály nadějně rozehranou koncovku a set zbytečnými chybami prohrály 24:26. Tento výsledek ovlivnil i set třetí, který byl za celý den v podání domácích nejslabší a pražský celek po snadném vítězství 25:16 vyhrál celé utkání 3:0 na sety.

TJ Zikuda Turnov – TJ Sokol Nusle Praha 0:3 (-22,-24,-16)

Sestava:  M. Plocová, C. Bitmanová, M. Maříková, P. Vaníčková, J. Krupařová, M. Minaříková, E. Valová (libero) – střídaly V. Hořínková, M. Kroupová, Z. Svobodová

V druhém utkání proti sobě nastoupila prvoligová družstva TJ Sokol Nusle Praha a TJ Sokol Dobřichovice. Dobřichovice vedly už 2:0 na sety, aby vzápětí ztratily celé utkání v tie-breaku.

TJ Sokol Nusle Praha – TJ Sokol Dobřichovice 3:2 (-24, -18, 19, 22, 7)

V posledním utkání celého turnaje nastoupily opět domácí hráčky, tentokrát proti Sokolu Dobřichovice. V celém utkání bylo k vidění mnoho velmi dobrých okamžiků na obou stranách sítě. Mnohem zkušenější hostující hráčky ale dokázaly v rozhodujících momentech si utkání pohlídat a vyhrát nakonec pře poměrně vyrovnanou hru 3:0.

TJ Zikuda Turnov – TJ Sokol Dobřichovice 0:3 (-19,-19,-20)

Sestava:  M. Minaříková, V. Hořínková, C. Bitmanová, M. Maříková, P. Vaníčková, J. Krupařová, E. Valová (libero) – střídaly, M. Kroupová a M. Plocová

Celkové pořadí skupiny A Českého Poháru žen:

1. TJ Sokol Nusle Praha 5 bodů
  2. TJ Sokol Dobřichovice 4 body
  3. TJ Zikuda Turnov 0 bodů

Přestože jsme s celky, které hrají o soutěž výše, prohrály dvakrát 0:3, tak s předvedenou hrou a zejména s projevem nově sestaveného týmu jsme celkem spokojeni. Některé věci potřebujeme ještě vyladit, lépe se poznat a sehrát, ale už nyní se těšíme na start 2. ligy. Naším prvním soupeřem, který se na naší palubovce objeví 5. října, bude celek TJ Svitavy. Všechny příznivce turnovského volejbalu samozřejmě zveme!