Úspěch žen ve volejbalové Dřevěnici

V sobotu 10. srpna se v Dřevěnici hrály v rámci druhého volejbalového víkendu volné soutěže mužů i žen.

A-družstvo žen v prázdninové improvizované sestavě si nenechalo ujít tuto příležitost a zpestřilo si tak právě probíhající kondiční přípravu na následující sezónu. Soutěže žen se zúčastnilo celkem 37 týmů.

První dopolední zápas jsme odehráli za ideálního počasí. Proti týmu Rumových pralinek jsme zvítězili 2:0. Během druhého zápasu proti Třebeši ale už začalo drobně pršet a na stále více kluzkém hřišti jsme si pohlídali i druhý zápas a vyhráli 2:0. Déšť stále sílil a většina hřišť se stala neregulérními. Organizátoři turnaj ale nepřerušili a v dešti různé intenzity turnaj pokračoval pouze na 4 dřevěnických kurtech a 2 hřištích v nedaleké Radimi. Tam naše ženy také odehrály svůj poslední zápas ve skupině a v napínavém utkání opět vyhrály 2:0 a vítězstvím ve skupině si zajistily postup do následujících bojů.

Ve večerních hodinách už přestalo pršet a za umělého osvětlení se hrála jednosetová utkání o celkové umístění. Klíčový zápas proti Rozsypaným lentilkám (Loko Liberec B) jsme zvládli výborně a po bojovném výkonu a vítězství 1:0 na sety jsme si zajistili postup do semifinálové skupiny. V té jsme sehráli dvě utkání. První bylo proti týmu Těžko říct (Červený Kostelec) a druhé proti Kačenkám. Oba soupeři předvedli živější výkon s méně chybami a porazili nás 1:0 na sety. Poslední utkání jsme tedy sehráli proti týmu Šílené stádo. Po fantastickém výkonu jsme vyhráli velkým rozdílem 1:0 na sety a zajistili si tak celkově 5. místo.

Dosažené umístění považujeme za úspěch a je povzbuzením do další práce. V následujícím týdnu nás čeká ještě další kondiční příprava. V dalším týdnu pak jedeme na soustředění do České Lípy.

Všem hráčkám děkujeme za předvedené výkony!

Sestava: Nahrávačky/univerzálky – Míša Plocová, Viol Hořínková, Blokařky – Markéta Minaříková, Mája Maříková, Smečařky – Jana Krupařová, Eliška Zakouřilová, Libero –  Eliška Valová

Pavel Starý